„Listopadowy, dyniowy dzień"

W świetlicy po raz trzeci odbyły się zajęcia zatytułowane „Listopadowy dyniowy dzień". W tym roku towarzyszyła im dynia „Panna Kasia", którą uczniowie przynieśli do świetlicy, samodzielnie wydrążyli i przybrali.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową dyni oraz jej właściwościami odżywczymi. Dowiedziały się, że dynia to drogocenne źródło witamin i minerałów, m.in. prowitaminy A, witaminy B1, B2, fosforu, żelaza, wapnia, magnezu oraz pektyn, które oczyszczają organizm. Ponadto poznały jej wszechstronnie zastosowanie kulinarne i przysmaki jakie można z niej przyrządzić.

W drugiej części spotkania odbyły się konkurencje i zabawy zręcznościowe, w których uczniowie m. in.: odgadywali smak dyni, układali dynie według wielkości, sortowali na czas pestki dyni i słonecznika, szukali pestek dyni ukrytych w zabawkach,  układali dyniowe puzzle i biegali w dyniowej sztafecie.

Na zakończenie dyniowego spotkania dzieci zabrały do domu pestki z wydrążonej dyni i otrzymały przepis na łatwe ciasto dyniowe i zupę-krem. Nie pozostaje nic innego, jak życzyć smacznego dzieciom i ich rodzicom.

Dorota Chopkowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 248)     (szerokość: 375 / wysokość: 248)

(szerokość: 375 / wysokość: 248)    (szerokość: 375 / wysokość: 248)

Więcej zdjęć w galerii                  E.R