·        Tematyka: cyberprzemoc, bezpieczeństwo w internecie, zdrowy styl życia, profilaktyka uzależnień

·        Scenariusz powstał przy merytorycznym wparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego

07 listopada 2013 roku  gościła w naszej szkole Grupa T , zespół teatralny z Torunia z WIDOWISKIEM „SIECIAKI"

Widowisko powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje", twórcą oraz pomysłodawcą serwisu „Sieciaki"  propagującego bezpieczeństwo dzieci w sieci. W spektaklu poruszony został problem cyberprzemocy, coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze.

Fascynująca przygoda rozpoczyna się w chwili, kiedy to Żółwik Florek natrafia na kompromitujące go zdjęcie w internecie, pod którym na dodatek widnieje mnóstwo obraźliwych komentarzy. Żółwik jest zrozpaczony. Z pomocą swojej przyjaciółki Malwiny stara się dociec, kto jest sprawcą tego okrutnego czynu. Jak się okazuje sprawa nie jest prosta. Malwina i Florek wyruszają na poszukiwanie Wiedźmy Plotki, gdyż być może ona będzie wiedziała kto kryje się za tym aktem agresji. Zwariowana czarodziejka informuje bohaterów o istnieniu  drużyny Sieciaków- grupy super zdolnych dzieciaków świetnie znających zasady bezpiecznego poruszania się po Sieci.

To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami.

W spektaklu uczniowie  także zobaczyli, jak w ciekawy sposób można spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego. Dla widzów Grupa T przygotowała niespodziankę: naukę Zumby!

W tej formie profilaktyki udział wzięło 118 uczniów z klas IV-VI.

Maria Pura

(szerokość: 200 / wysokość: 150)   (szerokość: 200 / wysokość: 150)  (szerokość: 200 / wysokość: 150)

(szerokość: 200 / wysokość: 150)   (szerokość: 200 / wysokość: 150)   (szerokość: 200 / wysokość: 150)