W dniach 12-15 listopada trwał w naszej szkole „Tydzień dla Bezpieczeństwa" pod hasłem „Bądź ostrożny". Miał on na celu przypomnieć wszystkim uczniom, jak ważne jest bezpieczne i ostrożne, rozsądne zachowanie zarówno w szkole, jak i poza nią. O tym uczniowie mogli porozmawiać z wychowawcami podczas godzin wychowawczych, a w klasach V pani pedagog przeprowadziła warsztaty „Jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach trudnych?". W dniu 14 listopada cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w apelu poświęconym bezpieczeństwu i walce z agresją, przygotowanym przez klasę VI a wraz z wychowawcą p. Violettą Gachowską. Natomiast tydzień wcześniej, 7 listopada, uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w profilaktycznym spektaklu kabaretowym pt. „Sieciaki". Klasy I realizowały także program „Klub Bezpiecznego Puchatka". Nie zapominając o rodzicach, wychowawcy zaprosili ich na wywiadówki w formie warsztatów, których głównym tematem było radzenie sobie z agresywnością dzieci.

Z całą pewnością wszystkie te działania wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w szkole i uchronią przed wieloma zagrożeniami i niebezpieczeństwami.

więcej zdjęć w galerii