KONKURS RECYTATORSKI

„Maluchy lubią wiersze"

Poezja w świecie dziecka odgrywa ogromną rolę. Utwory poetyckie rozwijają wyobraźnię, wrażliwość, pobudzają fantazję, są przygodą i rozrywką. W zaczarowany świat poezji powinniśmy wprowadzać uczniów jak najwcześniej, dlatego organizowanie konkursu recytatorskiego dla klas I-III jest już wieloletnią tradycją naszej szkoły.

W tym roku konkurs „Maluchy lubią wiersze" odbył się 20 marca. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Anna Denisiak, p. Bogumiła Cieśla i p. Agnieszka Tworzydło. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów, którzy prezentowali utwory znanych polskich poetów tj. Hanna Niewiadomska, Wanda Chotomska, Agnieszka Frączek, Hanna Łochocka, Marek Wnukowski. Interpretacje wierszy były na bardzo wysokim poziomie.

Podczas imprezy nie zabrakło również atrakcji dla rodziców, którzy w przerwach między występami czytali „Wierszyki dla języka gimnastyki". Głos zabrała także p. Agnieszka Tworzydło, obcująca z poezją dziecięcą na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Po występach uczniów i dodatkowych atrakcjach przyszedł czas na obrady jury, które wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

·        W kategorii klas I

I miejsce – Helena Lekka Ib

Wyróżnienie: Aleksander Śliwa Ia, Aleksandra Kołodziejczyk Ic, Hanna Seweryniak Id

·        W kategorii klas II

I miejsce – Milena Hajder IIa

Wyróżnienie: Marcel Songajło IIb, Anna Bielińska-Bogacz IIc

·        W kategorii klas III

I miejsce - Zuzanna Kopczyńska IIIb

Wyróżnienie: Kinga Adamska IIIa, Inga Ewkowska IIIc, Oliwia Kawka IIId.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i miłą niespodziankę. Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę 24 kwietnia w etapie rejonowym konkursu w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Aleksandra Halikowska, Barbara Wiatrowicz

(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)(szerokość: 375 / wysokość: 210)

Więcej zdjęć w galerii