Klimatyczna Klasa z wizytą u przedszkolaków

18 marca grupa uczniów z klas VII c i VII d pod opieką wychowawczyń p. Anety Czapskiej i p. Marzeny Rudzkiej – Kupczyńskiej udała się do Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3 w Chojnowie, żeby ekologicznie edukować młodszych kolegów. Jest to związane z realizacją kampanii społecznej „Klimatyczna Klasa". W tym celu uczniowie napisali wcześniej scenariusz przedstawienia pt. „Profesor Energetyczny i jego ekologiczne sztuczki", którego głównym przesłaniem było dbanie o naszą planetę i(szerokość: 512 / wysokość: 384) oszczędzanie energii. Bohaterowie przedstawienia początkowo nie byli świadomi, jak lekkomyślne było ich postępowanie – zanieczyszczali Ziemię, marnowali energię i nie zastanawiali się nad konsekwencjami takiego zachowania. Jednak spotkanie z Jednorożcem i Wróżką uświadomiło im, jak ważne jest dbanie o ziemię i rozsądne podchodzenie do zużywania energii, a także korzystanie z odnawialnych źródeł en(szerokość: 516 / wysokość: 291)ergii. Pomógł im to zrozumieć krótki filmik o tym, jak oszczędzać energię oraz doświadczenia prezentowane przez Profesora podczas spektaklu. Wiedzę tę zdobyły też przedszkolaki, które z uwagą oglądały przedstawienie, a po jego zakończeniu wzięły udział w quizie i doskonale odpowiedziały na wszystkie pytania. Żeby jeszcze lepiej zapamiętać wszystkie zasady ekologicznego postępowania z energią, na pamiątkę przedszkolaki otrzymały ulotki zaprojektowane wcześniej przez uczniów klas VII c i VII d. Młodzi aktorzy otrzymali gorące podziękowania od zadowolonej widowni, która chórem zgodnie(szerokość: 512 / wysokość: 384) orzekła, że przedstawienie bardzo im się podobało.

„Klimatyczne" klasy😊

więcej zdjęć w galerii - przedszkole nr1