Śpiewająco witamy wiosnę - The Voice of Czwórka!

(szerokość: 375 / wysokość: 210)Jak co roku w SP4 wiosnę witamy hucznie, kolorowo i z nieposkromioną radością. Tym razem sposobem na urozmaicenie tego dnia był konkurs The Voice of Czwórka! Ciężko jest zliczyć liczbę pięknych głosów w naszej szkole oraz pokłady pasji do muzyki zalegające w usposobieniu naszych uczniów. U nas potrzeba rodzi pomysł, pomysł inicjatywę, zaś inicjatywa konkretny plan i jego realizację.

W taki właśnie sposób powstała I edycja The Voice of Czwórka, zorganizowana przez SU, jego opiekunów- p. Bernardę Mormul i Natalię Halikowską we współpracy z p. Sabiną Kaszowską. Każda klasa od I do VIII wybrała swojego reprezentanta, który prezentował się przed publicznością i jury. Opierając się na zasadach telewizyjnego programu- jury nie widziało śpiewających osób, pozostając do pewnego czasu obróconym na fotelach. Uczestnicy mieli dodatkowo możliwość wyboru, czy chcą być widoczni dla widowni, czy też, lepiej będą czuli się, gdy jedynie ich głos będzie dla niej słyszalny. A widownia? Zielona, kwiecista, kolorowa, wprost wiosenna, dopingująca z całych sił swoich faworytów. Walka na głosy była wyrównana, na wysokim poziomie. Jury konkursu miało, posługując się przysłowiem- ciężki orzech do zgryzienia, ale po burzliwych naradach i zliczeniu punktacji udało się wyłonić najlepsze głosy Czwórki.

(szerokość: 375 / wysokość: 210)W klasach I-III zwycięzcą został duet z klasy III a- Zosia Augustynowicz i Lena Kaszubowska, zaraz za nimi na II miejscu uplasowały się dziewczynki z klasy Ic- Hanna Laszkiewicz i Antonina Wyszogrodzka, III miejsce zajęły uczennice klasy IIb- Zofia Kaczmarek i Nikola Powroźnik. W klasach IV-VI na najwyższym stopniu podium stanęły ex aequo Hanna Fidor z klasy Vb i Aleksandra Andreasik z VIc. II miejsce przyznano Martynie Myśliborskiej z klasy IVd, a III Zuzannie Kopczyńskiej z klasy IVa. W klasach VII- VIII walka była równie zacięta. I miejsce zdobyła Salma Rabeei z klasy VIIIa, II otrzymała Debora Luberda z klasy VIIc, natomiast III ex aqueo Katarzana Soboń- klasa VIIIa i Aleksandra Wieleżew- klasa VIIIc. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni trzema pierwszymi miejscami rozmaite nagrody, za które serdecznie dziękujemy sponsorom- p. Karolinie Kozłowskiej oraz Radzie Rodziców. I edycja konkursu za nami! Apetyt na kolejną rośnie…

Tekst: Natalia Halikowska

Więcej zdjęć w galerii