Moje hobby – działalność w świetlicy szkolnej klas II B i II D

(szerokość: 375 / wysokość: 249)Świetlica szkolna jest takim miejscem gdzie podejmuje się bardzo dużo działań w kierunku rozwijania umiejętności dzieci. W ostatnim tygodniu mówiliśmy o hobby. To co my dorośli rozumiemy pod hasłem „hobby" ujawnia się u dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym. Oczywiście nie jest to jeszcze etap, na którym pasja dziecka pozostanie mu bliska na resztę życia. Dziecko ciągle poszukuje i wciąż odkrywa nowe obiekty zainteresowań, jednak objawia już przywiązanie do tematów, które bardziej przypadły mu do gustu. (szerokość: 375 / wysokość: 249)Uczniowie nasi  bywają więc miłośnikami gier planszowych, majsterkowania, czytania, gier komputerowych, tańca, kolekcjonowania magnesów, lalek, znaczków, dyscyplin sportowych,  modelowania… wymieniać można bez końca. Trzeba jednak pamiętać, że dzieci w tym wieku skupiają się na czynnym uprawianiu swojego hobby. W trakcie przedstawiania sowich zainteresowań przez naszych podopiecznych, wyszło iż wielu z nich lubi po prostu pisać - wyrażać swoje uczucia i emocje w tekstach swobodnych. Tutaj nagle pojawiło się kolejne zadnie do wykonania – a może napiszemy wierszyk o naszej świetlicy…? Obrany cel został zrealizowany, prezentujemy go poniżej:

„ Cuda"

Kto w świetlicy z nami cud czyni…?

Nasza Pani wychowawczyni!!!

Nadia Kot

„W świetlicy"

W świetlicy w naszej Sali

są uczniowie duzi, mali.

Wszyscy dobrze się tu czują,

tutaj grają i rysują.

Czasem są tu konkursiki,

można wygrać dyplomiki.

Panie tutaj lubią nas,

na świetlicy świetny czas.

Hania Seweryniak

„Świetlica"

Świetlica od rana wita nas,

w niej miło spędzamy czas.

Tu gry, konkursy i zabawa,

dla każdego jasna sprawa.

Wszystkich witamy,

do świetlicy zapraszamy!

Ola Gawron

Śmiało można stwierdzić, że nasze świetliczaki mają różnorodne zainteresowania, o których tak pięknie i z zaangażowaniem dziś opowiadali.

Wychowawczyni świetlicy Małgorzata Kozioł

(szerokość: 190 / wysokość: 286) (szerokość: 190 / wysokość: 286) (szerokość: 190 / wysokość: 286)

(szerokość: 190 / wysokość: 286) (szerokość: 190 / wysokość: 286)

E.R