PASOWANIE

NA CZYTELNIKA

(szerokość: 375 / wysokość: 280)W dniu 4 kwietnia 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W świat książek wprowadzili pierwszaków uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki. Dzieci z klas pierwszych obejrzały przedstawienie o książkach. Inscenizacja mówiła o poszanowaniu oraz prośbach książek. Przed przedstawieniem pani wicedyrektor Anna Denisiak odczytała piękny wiersz J. Huszczy „Skarga książki", a zaproszony gość z MBP w Chojnowie pani Marzena Luty odczytała śmieszny fragment książki ,,Fisowanie" B. Stenki. Nie obyło się bez małego sprawdzianu. Wybrani uczniowie z klas I a, I b, I c i I d. odgadywali zagadki, losowali karteczki z numerami i  podawali prawidłowe tytuły bajek, baśni, wyciągali z czarodziejskiego worka rekwizyty np. pantofek, misia, okulary, Pinokia i mówili z jakiej to bajki, przedstawiciele poszczególnych klas układali podpisy pod ilustracjami. Po wykonaniu bezbłędnie wszystkich zadań nastąpiło uroczyste pasowanie. Wicedyrekor p. Anna Denisiak odczytała akt pasowania, a dzieci powtarzały słowa przysięgi. Na zakończenie uroczystości klasy otrzymały dyplomy i zakładki z napisem PASOWANIE wykonane przez członków Koła Przyjaciół biblioteki.

Koło Przyjaciół biblioteki i opiekun Elżbieta Rusiecka

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII    E.R