AUSTRALIA – KONTYNENT NA ANTYPODACH (szerokość: 95 / wysokość: 143)

SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

(szerokość: 190 / wysokość: 253)We wtorek 02.04.2009 r. w naszej szkole w kolejnym cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, odwiedził nas podróżnik, geograf i globtroter pan Jarosław Weich. W spotkaniu wzięły kolejno udział klasy 6a, 6b, 6c, 7a i 7c, wraz z panią Bernardą Mormul, panią Anetą Czapska i panią Izabelą Giersok.

Uczniowie wysłuchali ciekawych historii podróżniczych, mogli obejrzeć wiele pamiątek przywiezionych z podróży po Australii, dowiedzieli się w trakcie prezentacji zdjęć i filmu o życiu Aborygenów, podziwiali  piękno rafy koralowej i grali na instrumentach wykonanych przez rdzenną ludność Australii. Były pytania, odpowiedzi i ciekawe nagrody oraz możliwość sprawdzenie się posługiwaniu językiem angielskim.  Uczniom bardzo podobała się taka forma utrwalania wiadomości, które zdobyli wcześniej na lekcji przyrody, geografii i języka angielskiego.

Tekst i zdjęcia B. Mormul

E.R