2 kwietnia w auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista.

W gronie najzdolniejszych uczniów Dolnego Śląska, którzy otrzymali złote medale Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, dyplomy i drobne upominki znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Maja Marysiewicz (j. niemiecki) i Hubert Kupczyński (matematyka). Uczniom towarzyszyli rodzice i nauczyciele.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości, byli m.in.: Pani Mariola Kolan – Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Kształcenia Podstawowego i Specjalnego w Kuratorium Oświaty, Pani Jolanta Horyń – Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, Pan Paweł Nowak- Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Konkursowej i Pan Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nagrodą dla laureatów jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do wszystkich szkół ponadpodstawowych w województwie.