Czapki z głów! Uczniowie klasy sportowej SP4 na podium piłkarskiego turnieju na Dolnym Śląsku!

O tym jak wielka pasja, zapał do gry oraz nieprzeciętne, ale wciąż trenowane i szlifowane umiejętności, charakteryzują naszych uczniów z klasy sportowej informowaliśmy wiele razy. Dziś podajemy do wiadomości wszystkich, informację która zyskała rozgłos nie tylko w naszym rejonie, ale także na łamach całego województwa! Ale zacznijmy od początku…

Nasza sportowa drużyna pod dowództwem trenera p. Chrystiana Serkiesa wyruszyła do Dzierżoniowa, by podbić piłkarskie podium Dolnego Śląska. Do gry w XIX Finale „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" chłopcy podeszli pełni zaangażowania, ambicji i woli walki. Doskonale zdawali sobie sprawę, że w turnieju tym udział biorą znakomite drużyny, które nie znalazły się tam przypadkowo. Rywalizowali z najlepszymi w naszym województwie- z klasami sportowymi, ale także ze szkołami sportowymi najlepszych akademii piłkarskich Dolnego Śląska. W związku z powyższym, powód do dumy przybrał spotęgowaną postać! Po pełnej emocji piłkarskiej walce, reprezentanci SP4 zajęli III miejsce w kategorii U-12! Turniej układał się „po myśli" naszych piłkarzy, choć od samego początku na swej drodze napotykali trudnych przeciwników. W fazie eliminacyjnej w grupie chłopcy pokonali SMS Miedź Legnica 4:2 oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Jaworze 7:1. W ćwierćfinale zawodów, nasi gracze rozegrali mecz ze Szkołą Podstawową nr 8 z Oławy. Walka do samego końca- z obu stron, dała wynik 3:3. Decydowały emocjonujące rzuty karne. Piłkarze z SP4 zwyciężyli w tym boju! W ten sposób awansowaliśmy do półfinału, w którym mimo szczerych chęci i wyrównanej walki, ostatecznie musieliśmy uznać wyższość zespołu ze Świdnicy, ulegając minimalnie 2:3. Jednak nie długo po tym potknięciu, znowu pokazaliśmy na co nas stać, pokonując Szkołę Podstawową nr 1 w Lubinie 5:2. Nasza drużyna w składzie: Piotr Kulawiak, Marcel Guściora, Przemysław Rudziak, Arkadiusz Sobieraj, Piotr Pawlik, Paweł Marciniszyn, Tomasz Korba, Adrian Mastalerz, Fabian Rabanda, poza zaszczytnym III miejscem, cieszyła się z jeszcze jednego faktu. Nasz zawodnik- Piotr Kulawiak, otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju! Za taki wynik należą się wielkie brawa i jeszcze większe gratulacje!

Dzień później na boisku walczyli nasi młodsi przedstawiciele z klasy sportowej, w kategorii U-10, którzy również poradzili sobie znakomicie! W fazie grupowej pokonali Szkołę Podstawową z Oławy, aż 9:1, zremisowali z SMS Chrobry Głogów oraz zwyciężyli 4:1 ze Szkołą Podstawową z Wiszni Małej. Niestety w ćwierćfinale pokonali nas zawodnicy z Wrocławia. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej kategorii wiekowej reprezentanci SP4 uplasowali się w pierwszej ósemce na Dolnym Śląsku, co oznacza tylko jedno- sukces! Naszemu zespołowi U- 10 (Szymon Tomaszewski, Krystian Sarapata, Brajan Chądzyński, Jakub Iwanicki, Dawid Jóźwiak, Filip Gac, Jakub Wolski, Filip Jurasik, Filip Wyszogrodzki, Adrian Gałązka) również składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za następne osiągnięcia! Podobnie jak w przypadku naszych dziewcząt z klasy sportowej, które wykazały się niebywałą odwagą i choć na co dzień doskonalą swoje umiejętności w piłce ręcznej pod czujnym okiem p. Andrzeja Matuszewskiego, podjęły się zadania i wcieliły w rolę piłkarek nożnych. Swoją grę zakończyły w  fazie grupowej, ale do awansu zabrakło zaledwie jednej bramki. Dziewczyny mimo wszystko wykazały się tym, co w sporcie najważniejsze- sportowym duchem walki i za to należą się im gorące brawa! Zespół biorący udział w  turnieju tworzyły: Oliwia Antos, Kinga Bogacka, Iga Borowy, Yulia Davidenko, Malwina Dwojak, Martyna Gałązka, Natasza Idkowiak, Paulina Jamroz, Katarzyna Mej, Marta Wasilewska.

Rozpiera nas duma, że tak zdolna młodzież tworzy społeczność naszej szkoły! Oby tak dalej!

Natalia Halikowska

E.R