„Moja klasa i ja"- program profilaktyczno-wychowawczy

(szerokość: 190 / wysokość: 126)14 maja klasa IV C uczestniczyła w ciekawych warsztatach ze specjalistką treningu zastępowania agresji. Program składał się z dwóch spotkań tematycznych z uczniami po dwie godziny lekcyjne.

Uczniowie rozwijali umiejętności kierowania własnymi emocjami, ćwiczyli umiejętność aktywnego słuchania. Rozwijali ważne umiejętności społeczne w relacjach z rówieśnikami: współpraca w grupie, normy społeczne, empatia, konstruktywne sposoby rozwiązywania sytuacji problemowych.

W programie udział wzięli także rodzice, którzy uczestniczyli w 3 godzinach warsztatów nt. „Zaspakajanie potrzeb emocjonalnych a budowanie poczucia własnej wartości u dzieci.

Organizacją przeprowadzenia programu zajęła się pedagog Maria Pura

Zdj.  https://pixabay.com/pl/