KLASA II B W PIEKARNI PANA KRYSZCZUKA

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Dzięki uprzejmości pana Stanisława Kryszczuka uczniowie klasy II b mieli możliwość w dniu 23 maja pogłębić swoją wiedzę oraz doświadczenie związane z produkcją chleba. Właściciel piekarni oprowadzał uczniów po zakładzie i w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiadał o poszczególnych etapach produkcji tego podstawowego składnika naszych codziennych posiłków. Uczniowie dowiedzieli się, że pieczony w tej piekarni chleb powstaje z ciasta robionego według dawnych procedur, bez dodatku ulepszaczy i wyrabiany jest ludzką ręką, której nie zastąpi żadna maszyna. Dlatego jest zdrowy dla organizmu  i smakuje wyśmienicie, o czym mogli przekonać się osobiści zajadając kromki pachnącego chleba. Byli też pełni podziwu, gdy obserwowali z jaką sprawnością i szybkością  panowie piekarze wykonywali bułki, chałki i rogale. Sami też próbowali formować małe chlebki z przygotowanego dla nich ciasta. Niektórym całkiem nieźle to wychodziło. Być może takie praktyczne zajęcia z doradztwa zawodowego sprawią, że będą to przyszli piekarze, pracownicy pana Kryszczuka, do czego sam osobiście zachęcał. Wizytę zakończył słodki poczęstunek pączkami i drobne zakupy w sklepie. Uczniowie i wychowawczyni serdecznie dziękują panu S. Kryszczukowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

G. Kośnik

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII                  E.R