WYCIECZKA KLASY III B DO KONRADÓWKI

20 września klasa III b wybrała się na swoją pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do  ROGATEJ WSI, czyli Konradówki. Tu przy jednym z gospodarstw czekały na uczniów dwie sympatyczne Panie, z którymi zaczęła się „rogata przygoda". Karmienie i głaskanie kur i królików, przyglądanie się krowom i cielaczkom sprawiły wszystkim ogromną radość. Dzieci oglądały również traktory i maszyny rolnicze starszej i nowszej generacji.  Widziały zgromadzone zapasy zboża. Później czekał na nie quest – Wyprawa Odkrywców – edukacyjna gra terenowa, której towarzyszył dreszczyk emocji. Dzięki tej grze uczniowie zdobyli wiele interesujących wiadomości na temat hodowli bydła. Później były gry i zabawy oraz ciekawe konkurencje na boisku oraz warsztaty wyplatania z siana. Pobyt zakończył wspólny posiłek. Kiełbaski z grilla po takich emocjach smakowały wyjątkowo, a piękna pogoda sprawiła, że wszyscy niechętnie opuszczali przyjazne progi „BYCZEGO GOSPODARSTWA".

G. Kośnik

Więcej zdjęć w galerii  E.R