WYCIECZKA KLASY II a i II b

(szerokość: 375 / wysokość: 250)4 października br. klasa II a i II b wybrały się na wycieczkę do Czapli – wioski piasku i kamienia. Na wstępie uczniowie poznali kilka informacji z dziedziny geologii, aby dalej praktycznie poznać skarby odkryte w tym miejscu. Uczniowie
z radością usypywali warstwy kolorowego piasku i wykańczali swoje dzieła roślinami zielonymi, co w efekcie dało mini ogródki skalne, które stały się piękną pamiątką z wycieczki. Kolejną atrakcją były podpłomyki pieczone na ognisku, które uczniowie własnoręcznie zagniatali i wałkowali. Po słodkiej przekąsce przyszedł czas na zabawy ruchowe oraz ,,Spacer po dnie morza kredowego''(szerokość: 375 / wysokość: 250)
nad ,,Szmaragdowe Oczko'', czyli wyprawę z przewodnikiem do kamieniołomu piaskowca, a spalone kalorie zostały na koniec uzupełnione kiełbaską pieczoną na ognisku. Po uśmiechniętych twarzach uczestników wycieczki można wnioskować, że mimo kapryśnej aury będą mile wspominać ten dzień.

Wychowawcy

A. Barszczyk i N. Halikowska

Więcej zdjęć w galerii    wst. E.R