„Hałasowi powiedz STOP będziesz zdrowy cały rok"

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W ubiegłym tygodniu w naszej Świetlicy Szkolnej wraz z klasami II i III obchodziliśmy „Tydzień kultury ciszy", z tej okazji przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych projektów, zadań i pokazów dla naszych uczniów. Dzięki temu nauczyliśmy się „Czym jest hałas?" i dlaczego jest tak niebezpieczny w codziennym życiu. Z uwagi na fakt, iż nasze świetliczaki narażone są na hałas również w szkole przygotowaliśmy dla Nich projekcję filmików dotyczących tego zjawiska. (szerokość: 190 / wysokość: 253)Przeprowadzony został również konkurs, podczas którego dzieci miały za zadanie rozpoznanie różnych dźwięków oraz odgłosów zwierząt. Wspólnie przygotowaliśmy receptę na ciszę, na której każda z grup wpisywała hasła broniące nas przed hałasem.  W świetlicy zawisła wystawa pięknych prac plastycznych, obrazujących metody radzenia sobie z hałasem na co dzień. Mamy nadzieję, że dzięki tym cennym lekcjom nasze świetliczaki będą wiedzieć jak zminimalizować hałas występujący w ich najbliższym otoczeniu i będą potrafiły podzielić się tą wiedzą z innymi.

WST. E.R