"Szkoła pamięta"

#Szkoła pamięta SP4Chojnow (szerokość: 375 / wysokość: 210)Uczniowie naszej szkoły już od czwartku włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta" Zaczęły klasy 7 które na zajęciach pracując z tekstem źródłowym wspominały bohaterów  II wojny światowej również tych związanych z naszym rejonem. Rezultatem tej pracy były obrazki z których powstał wspólny kolaż  "Pamiętam. Dziękuję." umieszczony na korytarzu naszej szkoły.W piątek klasa 6 B udała się na cmentarz komunalny aby oddać hołd obywatelom Rzeczpospolitej pomordowanym w obozach katyńskich, umęczonym i zmarłym zesłańcom, ofiarom terroru na Kresach Wschodnich przy pomniku Golgota Wschodu. Uczniowie zapalili znicz a Julka i Jakub przypomnieli klasie kogo upamiętnia to miejsce. Później zabrali się z wielkim entuzjazmem do sprzątania zaniedbanych, opuszczonych grobów. Po skończonej pracy i zapaleniu przyniesionych zniczy zaplanowaliśmy że każdy z nas w dniu 1 listopada zapali przy jednej mogile lampkę obdarzając pamięcią tych którzy są tu pochowani. Po lekcjach uczniowie klasy 8 udali się na spotkanie różańcowe do  Ośrodka Pielęgnacyjno Rehabilitacyjnego "Niebieski Parasol". Starsi, schorowani  Pensjonariusze tego domu są naszymi lokalnymi bohaterami bo pomimo choroby, cierpienia a czasem i osamotnienia potrafią zawsze nas przyjmować  z wielką życzliwością, dobrym słowem ,wsparciem witając i żegnając  gorącym uśmiechem.

I.Putera

Więcej zdjęc w galerii  E.R