Dzień Głośnego Czytania w ramach konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" dla klas I-III szkół podstawowych.

Klasa III d przystąpiła do konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania i rozwijania pasji do czytelnictwa. Zaproszony gość pani wicedyrektor Anna Denisiak czytała opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków". Uczniowie z wielką uwagą i ciekawością wysłuchali przygód leśnych zwierząt. Odpowiadali też na pytania dotyczące treści książki.  Podczas lektury dzieciom towarzyszyły pluszowe Słodziaki. Dekoracją były zwierzęta wykonane przez uczniów z materiałów recyklingowych. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali plansze z drzewem. Aby zdobyć nagrodę niespodziankę, muszą systematycznie czytać w domu codziennie po 30 minut i zbierać  podpisy rodziców ( ilustracja drzewa). Naklejki otrzymują od   bibliotekarki. Po zebraniu 21 podpisów  i naklejek, dzieci zgłaszają się do biblioteki po  nagrodę.

Uczniom z klas trzecich z koła plastycznego fragment z książki "Gang Słodziaków" czytała bibliotekarka.

Spotkanie z książką zakończyło się wspólnym zdjęciem ze Słodziakami, a także z pracami wykonanymi przez uczniów w ramach konkursu.

Wychowawca III d   Aneta Gac i bibliotekarka Elżbieta Rusiecka

Więcej zdjęć w galerii  E.R