WyglÄ…da dobrze

W dniu 11 grudnia w naszej szkole, odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie sieci szkół dziaÅ‚ajÄ…cej w ramach projektu „Aktywna tablica". Tematem spotkania byÅ‚o stosowanie multimediów w nauczaniu chemii i matematyki.

PierwszÄ… część spotkania stanowiÅ‚a lekcja otwarta z chemii przeprowadzona przez paniÄ… MaÅ‚gorzatÄ™ PotaczaÅ‚Ä™. ByÅ‚y to zajÄ™cia na temat reakcji strÄ…ceniowych. W pierwszej części uczniowie podzielani na trzy zespoÅ‚y, na drodze eksperymentalnej rozwiÄ…zywali problem badawczy który brzmiaÅ‚: Czy substancje, którymi dysponujesz, mogÄ… być substratami w reakcji strÄ…ceniowej? Po części eksperymentalnej przyszÅ‚a pora na wnioski ilustrowane multimedialnÄ… tabelÄ… rozpuszczalnoÅ›ci. MÅ‚odzi chemicy Å›wietnie poradzili sobie z weryfikacjÄ… problemu badawczego. NastÄ™pnie omówiono zastosowanie narzÄ™dzia „Tablice multimedialne z chemii" w nauczaniu chemii.

DrugÄ… częściÄ… spotkania byÅ‚o szkolenie prezentujÄ…ce narzÄ™dzia aplikacji GeoGebra i ich wykorzystanie w nauczaniu matematyki. PoprowadziÅ‚a je pani Violetta Gachowska. OmówiÅ‚a ona sposób posÅ‚ugiwania siÄ™ programem, podaÅ‚a przykÅ‚ady do wykorzystania na lekcjach.

Okazuje siÄ™, że stosowanie multimediów znacznie wzbogaca  tok  lekcji, tym bardziej, że uczniowie czujÄ… siÄ™ w Å›wiecie multimediów jak przysÅ‚owiowe ryby w wodzie.

M.P.

więcej zdjęć w galerii