Olimpiada Kopernika to konkurs, który, już po raz drugi, organizuje I Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. W tym roku szkolnym odbyło się sześć konkursów: z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego, fizyki oraz konkurs z wiedzy ekologicznej. Olimpiady te są zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty i umieszczone w wykazie zawodów wiedzy, co jest równoznaczne z przyznaniem laureatom dodatkowych punktów rekrutacyjnych przy przyjęciu do szkół średnich. Uczennice naszej szkoły osiągnęły ogromny sukces i znalazły się w gronie laureatów kilku konkursów:

1. Eliza Laskowska - laureatka Olimpiady Kopernika z języka polskiego i matematyki

2. Maja Marysiewicz - laureatka Olimpiady Kopernika z języka niemieckiego

3. Martyna Merunowicz  - laureatka Olimpiady Kopernika z wiedzy ekologicznej

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.