Konkurs Recytatorski „Pegazik"

Tradycyjnie już zanim nasi uczniowie staną w szranki miejskiego etapu Konkursu Recytatorskiego „Pegazik", biorą udział w eliminacjach szkolnych. Tak też było i tym razem. Odwagą i chęcią sprawdzenia się w  trudnej sztuce recytatorskiej wykazały się 4 uczennice: Kinga Szczepanowska z kl. IV a, Hanna Barszczyk z kl. IV b, Zofia Augustynowicz z kl. IV c oraz Oliwia Kawka z kl. V d. Komisja konkursowa w składzie: wicedyrektor Anna Denisiak oraz polonistki Klaudia Dominiak i Małgorzata Graban po wysłuchaniu recytatorskich popisów uczestniczek konkursu zdecydowała się przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Hanna Barszczyk, która prezentowała wiersz L. J. Kerna pt. „Zebra"

II miejsce – Zofia Augustynowicz, która wybrała inny utwór L. J. Kerna  zatytułowany „ O rodzicach"

III miejsce ex aequo – Kinga Szczepanowska, która recytowała wiersz L. J. Kerna pt. „Pstykowianie" oraz Oliwia Kawka, która zaprezentowała dla odmiany wiersz innej autorki -  D. Wawiłow pt. „Daktyle"

Decyzją komisji wszystkie uczennice zakwalifikowały się do etapu miejskiego, który odbędzie się już 27 lutego. Gratulujemy im dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Organizator konkursu

Aneta Czapska