Drodzy Rodzice!

Drodzy Rodzice zgodnie z ustaleniami od 25.03.2020 pracujemy zgodnie z planem lekcji. Wiemy, że sytuacja jest trudna, staramy się na bieżąco rozwiązywać wszelkie problemy zgłaszane przez Państwa i nauczycieli. Mamy nadzieję, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas i uczniowie na tym nie stracą. Ponieważ z dnia na dzień pojawiają się nowe propozycje i zalecenia MEN, będziemy o nich informować na bieżąco poprzez stronę internetowa oraz dziennik elektroniczny. Prosimy o systematyczne przeglądanie strony szkoły oraz dziennika. Liczymy na Państwa zrozumienie i cierpliwość. Życzymy dużo zdrowia i optymizmu.
Poniżej zamieszczamy informacje:
Jak zorganizować dzieciom warunki do pracy w domu? Porady dla Rodzica

Oto niezbędne reguły i warunki, które mają wpływ na naukę dziecka:
• Omów z dzieckiem co ma do zrobienia
• Niech przejrzy zadania i oceni czy da sobie z nimi radę
• Jeśli ma problemy ze zrozumieniem-pomóż mu zrozumieć zadania
• Dalej ma pracować samo
• Jeśli Twoje dziecko, mimo ustaleń, ciągle prosi Cię o pomoc, narzeka czy płacze- staraj się nie ulegać. Pochwal je, doceń to co już zrobiło i przypomnij o ustaleniach. Popełnianie przez dziecko błędów jest normalne, ważne, że podejmuje wysiłki samo!
• Miejsce pracy powinno być jasne. Nie oznacza to jednak, że biurko koniecznie musi być usytuowane przy samym oknie.
• Biurko i miejsce do siedzenia muszą być dopasowane do wzrostu dziecka.
• Właściwe oświetlenie miejsca pracy - najlepiej, jeśli światło pada z lewej strony stołu czy biurka.
• Miejsce pracy powinno być uporządkowane. Jeśli przed rozpoczęciem pracy trzeba długo szukać zeszytów, powstaje u dziecka stres, jeszcze zanim wzięło się do lekcji.
• Zabawki czy podręczniki, których dziecko nie potrzebuje przy odrabianiu lekcji, powinny być sprzątnięte z biurka.
• Niezbędne przybory szkolne (ołówki, słowniki, kalkulator) powinny zawsze być pod ręką.
• Wskazane jest prowadzenie terminarza, w którym dziecko może zapisać daty oddawania prac.
Rola rodzica jest ważna w tym aby dziecko miało motywację do nauki.
A zatem: ustal z dzieckiem zasady, których będziecie wspólnie przestrzegać. Unikaj przy tym pretensji. Główny ciężar wdrożenia tych zasad spoczywa jednak zawsze na dziecku. W ten sposób pomagasz dziecku przyswoić sobie pewną dyscyplinę. Nie denerwuj się, jeśli twoje starania nie spotkają się z entuzjastyczną reakcją. Dla wdrożenia tych reguł potrzebny jest czas i Twoja Rodzicu konsekwencja.

Beata Miler-Kornicka – dyrektor szkoły