O Centrum Edukacji Obywatelskiej

„Jesteśmy niezależną instytucją edukacyjną i jedną z największych polskich organizacji pozarządowych o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP). Działamy od 1994 roku. Od ponad 20 lat działamy na rzecz tego, by młodzi ludzi w polskich szkołach uczyli się mądrzej, ciekawiej i skuteczniej, a praca nauczycieli była przyjemniejsza i efektywniejsza. Rocznie z naszych programów korzysta ok. 5 tysięcy szkół.

Misja Centrum Edukacji Obywatelskiej

Misją CEO jest wspieranie wszystkich uczniów i uczennic w zdobywaniu wartościowych doświadczeń szkolnych. Zależy nam, aby w szkołach panowały relacje oparte na wzajemnym szacunku, a młodzi ludzie byli traktowani jako osoby, które mają naturalną chęć i zdolność uczenia się.

Współpracujemy z dyrekcjami szkół, nauczycielkami i nauczycielami oraz z młodzieżą, aby rozwijać aktywność obywatelską oraz zachęcać do wspólnego działania i uczenia się. Ważne jest dla nas, aby młodzi ludzie w szkole uzyskiwali wsparcie w wyznaczaniu i realizacji celów życiowych w duchu szacunku dla innych i odpowiedzialności za otaczający ich świat.

Aktualnie prowadzimy ponad 20 programów edukacyjnych skierowanych do uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół…"

źródło https://glowna.ceo.org.pl/o-nas/o-ceo

Na stronie CEO  można znaleźć wiele ciekawych programów edukacyjnych a także materiałów przydatnych w pracy nauczyciela. Zachęcam do odwiedzenia strony CEO pod adresem www.ceo.org.pl .

Małgorzata Potaczała