Dopalacze - Nie ryzykuję!

W dniu 13.10.2020  dwie klasy VIII „a" i „c" -  uczestniczyły w dwugodzinnych zajęciach warsztatowych z dziedziny profilaktyki uzależnień. Klasa VIII „b" ma zaplanowane zajęcia na 19.10.2020r.

Świat zagrożeń dla młodych ludzi coraz bardziej się poszerza. Zdarza się, że szukają sposobów radzenia sobie z emocjami, trudnymi sprawami, w nie zawsze właściwy i bezpieczny sposób.

Z myślą o naszych nastolatkach, pedagog Maria Pura zaprosiła do szkoły specjalistkę z dziedziny profilaktyki uzależnień. Chcemy dostarczyć uczniom  wiedzę o zagrożeniach związanych z używaniem nowych substancji psychoaktywnych – „dopalaczy".

Terapeutka zapoznała uczniów z czynnikami chroniącymi i ryzyka. Ósmoklasiści uczyli się odmawiać bez obawy przed odrzuceniem. Otrzymali także informacje, gdzie szukać pomocy.