(szerokość: 155 / wysokość: 155)Sto lat, sto lat… 35 - te urodziny SP4!

35 lat minęło jak jeden dzień… Dokładnie trzy i pół dekady temu, 17 lutego 1986r. o godzinie 8.00, w murach SP4 wybrzmiał pierwszy dzwonek! I tak zaczęła się historia - długa, pełna szkolnych przygód, niesamowitych emocji, która stanowi cząstkę życia wielu mieszkańców naszego miasta. Historia, która mamy nadzieję, zapisze się w pamięci jeszcze wielu pokoleń. Choć stare zdjęcia i wspomnienia przywołują uśmiech, nie mniejszy pojawia się na naszych twarzach, gdy dziś spoglądamy na Czwórkę - szkołę z klasą!

Podobnie jak dziesiątki lat temu, SP4 wciąż spod swoich skrzydeł wypuszcza w dalszą drogę prymusów - zwycięzców i laureatów wielu prestiżowych konkursów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Dzięki zaangażowaniu, ambicjom i ciężkiej pracy całej społeczności szkolnej, Czwórka ma na swym koncie wiele certyfikatów i tytułów, m.in. „Szkoły z klasą", „Bezpiecznej szkoły", czy też „Szkoły odkrywców talentów".

W ostatnich latach SP4 podejmuje się realizacji ogromu wyzwań, w tym udziału w rozmaitych projektach, m.in. „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów Gminy Miejskiej Chojnów", czy też „Laboratorium XXI wieku", powstały również oddziały klas sportowych, odbywały się zajęcia z tutoringu. Między innymi dzięki temu SP4 jest nowoczesną placówką, która może pochwalić się nie tylko ciekawą ofertą edukacyjną oraz rozwijającą szereg uczniowskich zainteresowań w różnych dziedzinach, ale także sprzętem oraz różnego rodzaju wyposażeniem na wysokim poziomie. Nasi uczniowie odbywają lekcje w wyspecjalizowanych pracowniach - językowych, informatycznych, chemicznej, dzięki czemu zajęcia są bardziej urozmaicone.

Przez ostatnie pięć lat Czwórka stała się jeszcze barwniejsza i przyjazna. Wiele sal zostało wyremontowanych, a nowe życie zyskały miejsca i pomieszczenia, pozornie będące tylko przechodnimi, jak np. Kanapkowo - miejsce dla uczniów, w których mogą spożywać drugie śniadanie lub Gralandia pełna rozrywek i stref wypoczynkowych, z których skorzystać można podczas przerw międzylekcyjnych.

Ostatnie lata przebiegały także pod znakiem reformy szkolnictwa. I choć cały proces przekształcenia wymagał czasu i dużego nakładu pracy, to efekt jest w pełni zadowalający- Czwórka obecnie jest ośmioklasową placówką z siedzibą w dwóch budynkach. Nie mniejszym wyzwaniem był ostatni rok, którego hasło przewodnie to nauka na odległość. Kolejne zadanie wymagające od wszystkich pozyskania zaawansowanych kompetencji cyfrowych, osiągnięcia nowych szczytów swoich możliwości oraz samozaparcia, jednak jak zawsze okazuje się, że jeśli są chęci i ciężka praca, to jesteśmy w stanie przenosić przysłowiowe góry. I tego życzymy sobie na kolejne długie lata - chęci, energii, dobrych inicjatyw!

Natomiast w tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do powstania i rozwoju Czwórki! Gorąco pozdrowić wszystkich Absolwentów, obecnych Uczniów oraz Rodziców, a także zaprosić najmłodszych żaków do dołączenia do naszej czwórkowej rodziny! Zapiszcie się razem z nami na kolejnych kartach historii SP4…