„MALOWANE SŁOWAMI" – IV D TWORZY KOMIKSY

Na zakończenie spotkania z lekturą „Kajko i Kokosz. Szkoła latania" uczniowie klasy IV d stworzyli własne komiksy, zawierające dalsze przygody Kajka i Kokosza. Wyobraźnia podpowiedziała im najróżniejsze – ciekawe i zabawne  scenariusze losów tych bohaterów. Pomóc w stworzeniu komiksów mogły wylosowane za pomocą wirtualnego „koła fortuny" przedmioty, które należało wpleść w wymyślane perypetie postaci.  Uczniowie pamiętali również o „komiksowym ABC" – oprócz wypowiedzi bohaterów uwzględnili w swoich komiksach także wypowiedzi narratora oraz przedstawili w odpowiedni sposób dźwięki, krzyk czy myśli bohaterów. Efekty końcowe okazały się niezwykle interesujące. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

A.     Cz.