EUROPEJSKO W KLASIE I B

Realizując temat o Unii Europejskiej uczniowie klasy I b zapoznali się z jej symbolami i odśpiewali „Odę do radości". Odczytywali z mapy Europy największe państwa członkowskie Unii. Poznawali słynne obiekty, zabytki, postaci oraz zwyczaje tych państw. Uczniów zaciekawiły również tradycje kulinarne i potrawy charakterystyczne dla danego kraju.

W Polsce wszyscy lubią rosół, pierogi i kotlety schabowe. Francja słynie z konsumpcji żab i ślimaków, Czesi zajadają się knedlami, a Włosi pizzą i makaronami. Na podsumowanie zajęć dzieci czekała niespodzianka. Dzięki uprzejmości pizzerii „ALVARO" z Chojnowa i zaangażowaniu rodziców wszyscy mogli degustować smaczną pizzę i popijać ją soczkiem. Zdobyta wiedza i doznania smakowe połączyły „przyjemne z pożytecznym".

G. Kośnik, K. Humecka