„Bezpieczne wakacje"

W piątek 18.06 naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie. Celem przedwakacyjnej wizyty było przedstawienie dzieciom zasad bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem okresu wakacji. Stróże prawa przypomnieli naszym świetliczakom numery alarmowe oraz sposób przekazywania informacji przez telefon. Omówione zostały również zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowanie podczas kontaktu z psem.

Policjanci przypomnieli również, jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami oraz jak należy się zachować, gdy czujemy, że jesteśmy w niebezpieczeństwie. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały świetliczaki ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Więcej zdjęć TUTAJ