Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi.

Źródło grafiki:
przyjazna-swietlica.pl

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie, pod nazwą „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi". Celem konkursu jest zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca do nauki ale również zabawy. Od 5 października 2015 r. do 5 kwietnia 2016 r. świetlica wykonuje szereg zadań, które są  dokumentowane w materiały fotograficzne, plastyczne, pisemne i sukcesywnie wysyłane do jury konkursu. W pracę nad realizacją zadań zaangażowani są wszyscy uczniowie. Każde z zadań jest przeprowadzane przez poszczególnych wychowawców świetlicy. Nad całością przedsięwzięcia czuwa  Aneta Tłuściak- koordynator konkursu.

Zadania konkursu: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi"

1.    Zorganizowanie przedstawienia/teatrzyku na podstawie wspólnie wybranej bajki/opowiadania.

2.   Przeprowadzenie debaty uczniowskiej nt. Zdrowie na talerzu zakończonej testem sprawdzającym dla uczniów według układu opracowanego przez szkołę.

3.   Pogadanka z uczniami na temat wakacyjnych podróży na podstawie własnych przeżyć, zgromadzonych pamiątek i zdjęć. Wymienienie środków lokomocji, którymi poruszały się dzieci. Wykorzystanie mapy Polski/świata do zaznaczenia miejsc odwiedzanych podczas podróży wakacyjnych.

4.   Zorganizowanie w ramach tygodnia Harrego Pottera (bądź innego, wybranego przez szkołę bohatera) konkursu na wykonanie czarodziejskiej różdżki i czapki.

5.   Rozmowa nt. bezpieczeństwa korzystania z Internetu i zakazu kontaktów z nieznajomymi w Sieci.

6.   Przeprowadzenie szkolnego konkursu recytatorskiego pod hasłem ZOO Jana Brzechwy.

7.   Zorganizowanie przez pracowników świetlicy szkolnej dnia wspólnego czytania pod nazwą Czytanie łączy pokolenia.

8.   Przygotowanie przez pracowników świetlicy szkolnej opinii na temat pracy z uczniem zdolnym oraz z uczniem mającym trudności w nauce.

9.   Zorganizowanie, w ramach tygodnia Polska Złota Jesień, ogólnoszkolnego konkursu na przygotowanie opowiadań/zdjęć/prac plastycznych pt. „Jesienny spacer".

10.    Uczyć, bawić, wychowywać. Pogadanka z uczniami nt. roli świetlicy szkolnej.

Informacja o wykonaniu zadań konkursowych

Wyniki konkursu