Grupa I – mgr Aneta Tłuściak

Godziny otwarcia świetlicy szkolnej

w roku szkolnym 2014/2015

Od 6:45 do 16:30

W celu rozwinięcia kliknij na wybraną poniżej pozycję

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ UCZNIÓW W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

KALENDARZ IMPREZ

REGULAMIN ŚWIETLICY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4

IM. JANUSZA KORCZAKA W CHOJNOWIE

1.Świetlica funkcjonuje codziennie w godzinach 7.00 – 16.30.

2.Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń, które wypełniają Rodzice (opiekunowie).

Każda karta powinna być podbita ważną pieczątką w zakładzie pracy Rodziców (opiekunów) potwierdzającą ich zatrudnienie.

Termin składania wypełnionych kart do świetlicy na następny rok szkolny jest do 15 kwietnia bieżącego roku szkolnego dla uczniów.

Dla przyszłych uczniów klas I  do 10 czerwca .

3. Do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas I-III. Pierszeństwo maja uczniowie:

- których oboje Rodzice pracują zawodowo

- których samotnie wychowuje jeden z Rodziców/Opiekun

O przyjęciu ucznia do świetlicy decyduje również kolejność zgłoszeń.

4.  W przypadku dużej liczby zgłoszeń odbędzie sie druga weryfikacja kart do 10 września   nowego roku szkolnego, którą przeprowadzi powołana komisja. Komisja, którą wyznacza Dyrektor Szkoły może w wyjatkowych sprawach poprosić o dodatkowe informacje na temat sytuacji rodzinnej dziecka.

5. W przypadku zmiany wcześniejszych ustaleń rodzice (opiekunowie) zobowiązani są do jak najszybszego poinformowania o tym wychowawców świetlicy.

6. Wychowawca nie zastosuje się do ustnych informacji przekazanych przez dziecko.

Każde wcześniejsze wyjście dziecka ze świetlicy ( o innej godzinie niż w karcie zgłoszenia ) odbywa się wyłącznie za zgodą pisemną rodziców (opiekunów) lub zgłoszeniem telefonicznym do wychowawcy grupy.

Telefon do świetlicy : 76/ 8-196-446

7.Dzieci przebywające w świetlicy spożywają obiad między godziną 13.00 a 13.30

8.Rodzice ponoszą w pełni odpowiedzialność materialną za zniszczenia dokonane przez ich dzieci w świetlicy szkolnej.

9.Rodzice lub opiekunowie prawni są zobowiązani do punktualnego odbierania dzieci ze świetlicy.

W przypadku zdarzenia nagłego, powodującego opóźnienie odbioru dziecka, rodzic (opiekun) powinien zawiadomić wychowawcę .

Rodzice odbierający dziecko bezpośrednio po lekcjach powinni również zawiadamiać o tym wychowawcę świetlicy

10.Rodzice ponoszą pełną odpowiedzialność za dziecko samodzielnie przychodzące i wychodzące ze świetlicy szkolnej.

11.Każde dziecko w świetlicy powinno mieć worek lub reklamówkę na obuwie zmienne !!

Nagrody i wyróżnienia

· Wyróżnienie wobec wszystkich dzieci przez wychowawcę świetlicy;

· Pochwała przekazana wychowawcy w obecności całej klasy

· Pochwała przekazana rodzicom (opiekunom);

· Dyplom, drobny upominek;

· Pochwała dyrektora szkoły.

Kary

· Upomnienie udzielone przez wychowawcę w obecności wszystkich uczniów na świetlicy;

· Poinformowanie rodziców (opiekunów) o złym zachowaniu;

· Nagana udzielona w obecności wychowawcy klasy;

· Nagana udzielona przez dyrektora szkoły;

· Przeniesienie do innej grupy.

Celem działalności naszej świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie jest przede wszystkim:

• zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu,
  • stworzenie warunków do wypoczunku, relaksu,
  • zjedzenie posiłku,
  • odrabianie prac domowych.

Zabawa jest, obok nauki, podstawową formą aktywności uczniów.

Dlatego uczestnicy świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować, rozmawiając z nimi
o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponujemy różnorodne zabawy
i gry.

Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Kształtują umiejętności współżycia i współdziałania w grupie.