ZIELONE SZKOŁY

i wycieczki

Oprócz wyników w nauce ważnym elementem jest atmosfera pracy w szkole. nauczyciele pracują z uczniami na zajęciach pozalekcyjnych, organizowane są lekcje poza szkołą, krajoznawcze wycieczki i "zielone szkoły". Wycieczki szkolne i "zielone szkoły" stanowią niezwykle wartościową formę nauczania. Młodzież ma okazję brać udział w zajęciach tematycznych związanych z celem wyjazdu.  Pobyt na "zielonej szkole"  inspiruje do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i niezwykłymi ludźmi.  Dzieci uczą się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych.  Zajęcia dopasowane są do zagadnień ścieżek międzyprzedmiotowych: ekologicznej, zdrowotnej, edukacji medialnej i edukacji regionalnej. Prowadzone są one nowoczesnymi, aktywizującymi metodami.