login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie - czytanie w świetlicy

Akcja czytania w świetlicy pod nazwą

„Czytanie łączy pokolenia"

Umiejętność czytania jest darem, który poza zwykłym zdobywaniem informacji może spowodować wiele przyjemności czytającemu..Rozbudzenie w dziecku zamiłowania do czytania wymaga dużo czasu i poświęcenia. Podjęty trud procentuje po czasie – dziecko czytając, wzbogaca swoje słownictwo, rozwija wyobraźnię, staje się wrażliwe.

Zadaniem zajęć czytelniczych w świetlicy jest kształtowanie nawyku obcowania z książką, rozwijanie kultury czytelniczej, wyrabianie wrażliwości na treść książki, kształtowanie zamiłowań czytelniczych oraz samodzielności myślowej.

28. X. w świetlicy w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia" pani Agnieszka Tworzydło z Miejskiej Biblioteki Publicznej czytała dzieciom m.in. fragmenty książki Grzegorza Kasdepki  pt."Potworak i jego kosmiczne opowieści".

Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytania zaproszonego gościa, nie szczędząc śmiechu. Wizyta pani Agnieszki Tworzydło wywołała wiele pozytywnych emocji.

W naszej świetlicy emocje wywołane rozmaitymi czytanymi tekstami nie są nikomu obce z uwagi na aktywnie działający kącik czytelniczy o nazwie : „Przeczytaj- bo warto". Dzieci kilka razy w tygodniu przynoszą swoje książeczki i czytają ich fragmenty swoim koleżankom i kolegom.

Z uśmiechem na twarzy stwierdzamy, iż czytelnictwo w naszej świetlicy cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wychowawczynie świetlicy klas drugich

p. Bożena Szarek i p. Natalia Halikowska