login:     hasło:       zapomniałem/am hasła
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie - wycieczka

 

    

Wycieczka klas IV „a" i IV „b"

 

Klasy IV „a" i IV „b" wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Beatą Wawrzeńczyk i p. Anetą Czapską w dniu 6 czerwca wyjechały na wycieczkę, aby poznać początki państwa polskiego. W tym celu wyruszyliśmy najpierw do Gniezna, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską – miejsce koronacji kilku władców Polski, obejrzeliśmy tam też słynne Drzwi Gnieźnieńskie i poznaliśmy historię św. Wojciecha, a także odwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Następnie udaliśmy się do Wenecji, skąd wyjątkową kolejką wąskotorową dojechaliśmy do Biskupina, aby przekonać się, jak niegdyś żyli na tych ziemiach Prasłowianie.

Jeden dzień nie wystarczyłby na kolejne wrażenia, ale na szczęście wycieczka była dwudniowa i 7 czerwca ponownie wyruszyliśmy zwiedzać piękne wielkopolskie okolice. Tym razem naszym celem był Ostrów Legnicki, gdzie mogliśmy między innymi zobaczyć miejsce, w którym Mieszko I przyjął chrzest. Zwiedzaliśmy również skansen, w którym oglądaliśmy domostwa pochodzące z różnych czasów i należące do ludzi o różnym statusie społecznym. Mogliśmy zatem przekonać się, jak kiedyś wyglądało życie na wsi.

Bogatsi w nową wiedzę i liczne wrażenia wieczorem 7 czerwca wróciliśmy do Chojnowa.

(szerokość: 750 / wysokość: 545)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 1000)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

 

 

 

 

 

 

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie