AKCJA LETNIA TPD 2014: TERMINY I MIEJSCA TURNUSÓW KOLONIJNYCH

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE KOLONIE 2014

KONKURS „MOJA MAŁA OJCZYZNA"

W XIII Regionalnym konkursie plastycznym i fotograficznym „MOJA MAŁA OJCZYZNA" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy, na który wpłynęło ok. 260 prac plastycznych i ok. 90 fotografii, laureatem z naszej szkoły została:

w kategorii wiekowej 10 – 13 lat:

III miejsce – Julia Wołoszyn kl. IVa

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz otwarcie wystawy odbyło się w dniu 17 czerwca w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy.

Aleksandra Halikowska

"PIKNIK POD BOCIANIM GNIAZDEM"

12 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bocian - niezwykły ptak i jego świat" organizowanego przez Koło Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas „Pikniku pod bocianim gniazdem" na terenie przyszkolnym.

Komisja wybrała i nagrodziła łącznie 120 prac (spośród 502 nadesłanych). Wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły to:

Patryk Kowalczyk- IIIC

Wiktoria Rybczyńska- IIIC

Julia Jabłońska- IIIC

Kasia Ginda- IID

Hania Sikora- IC

Laureaci konkursu uczestniczyli w pikniku, podczas którego otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: dmuchany zamek, malowanie twarzy, strzelanie z łuku, bańki mydlane. Wszyscy mogli skosztować pysznych swojskich wypieków. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do zabawy zachęcali animatorzy wraz z sympatycznym Kubusiem Puchatkiem.

Aleksandra Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)

**********************************************************************************************************

Podsumowanie konkursu „95-lat TPD w służbie dziecka"

W poniedziałek 2 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez  Caritas Diecezji Legnickiej.

Podczas imprezy wręczone zostały nagrody za konkurs plastyczny „95-lat TPD w służbie dziecka" organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Komisja oceniająca w składzie: Janina Stasiak – historyk sztuki, Dorota Jabłońska – wiceprezes Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy, Marta Blicharska – animator kultury TPD w Legnicy, przyznała WYRÓŻNIENIA SPECJALNE dla uczniów naszej szkoły za prace:

BUDOWLA:

Michał Czarnota kl. II C

Katarzyna Ginda kl. II D

Amelia Harmaciej kl. II D

Martyna Płomińska kl. II D

Mateusz Krauzowicz kl. II D

ZEGAR WSPOMNIEŃ

Julia Wołoszyn kl. IV A

Martyna Bijak kl. IV A

Patrycja Frąckowiak kl. IV A

Klaudia Kańczuga kl. IV A

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Aleksandra Halikowska

PODSUMOWANIE KONKURSU „ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE"

W XII edycji regionalnego konkursu plastycznego "Żyjmy zdrowo i bezpiecznie" organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy wzięło udział blisko 500 prac. Jurorzy w składzie Helena Olszewska-Korzeniewicz - zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legnicy, Małgorzata Bochyńska - koordynator środowiskowy Fundacji Zielona Akcja oraz Marta Sroczyńska - animator kultury OM TPD przyznali miejsca i wyróżnienia ponad 50 laureatom w dwóch kategoriach konkursowych: głównej i dodatkowej pt. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

Podczas uroczystej gali 27 kwietnia w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy nagrodzono laureatów konkursu.

W pierwszej kategorii „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie" komisja oceniająca nagrodziła uczniów z naszej szkoły:

II miejsce otrzymała Otylia Pachla z klasy III c

III miejsce otrzymał Willem Kerstens z klasy III c

W drugiej dodatkowej kategorii „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" komisja oceniająca przyznała:

II miejsce - Julii Wiśniewskiej z klasy III c

Wystawa nagrodzonych prac urządzona będzie w Galerii Piastów.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy zwycięzcom.