XII KONKURS „MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Zarząd Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD w Legnicy oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe proponują udział w regionalnym konkursie plastycznym i fotograficznym „Moja Mała Ojczyzna".

Celem konkursu jest popularyzacja piękna regionu legnickiego, najciekawszych zakątków przyrody, pejzaży, atrakcyjnych miejsc wypoczynku i rekreacji oraz zabytków i obiektów danej miejscowości.

Prace plastyczne należy wykonać w formacie A4 i A3 w dowolnej technice, a prace fotograficzne minimum format pocztówkowy (mogą być również zestawy tematyczne zdjęć). Należy je opisać – imię, nazwisko, wiek, szkoła oraz podać nazwę przedstawionej miejscowości, zakątka, zabytku, obiektu itp. DRUKOWANYMI LITERAMI

Prace będą oceniane w czterech grupach wiekowych: 5-9, 10-13, 14-16 i powyżej 16 lat.

W każdej kategorii wiekowej będą przyznawane nagrody główne i wyróżnienia.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Termin nadsyłania lub dostarczania prac upływa 12 czerwca 2014

Prace należy kierować na adres:

TPD Oddział Miejski, Al. Orła Białego 2, 59-220 Legnica

Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród otwarcie wystawy nastąpi drugiej dekadzie czerwca. Laureaci zostaną powiadomieni pocztą e-mail lub telefonicznie.

Organizatorzy nie oddają prac nagrodzonych.

********************************************************************************************************************

DOLNOŚLĄSKI KONKURS PLASTYCZNY I FOTOGRAFICZNY

"70 LAT TPD W SŁUŻBIE DZIECKU"

REALIZATOR KONKURSU

Oddział Okręgowy TPD w Legnicy

KONKURS PLASTYCZNY ,,95 lat TPD w OCZACH DZIECKA"

Prace plastyczne powinny nawiązywać do działalności TPD od roku 1945 na Dolnym Śląsku. Tematem prac mogą być np.: pomoc dzieciom i rodzinie, prowadzenie i działalność sierocińców, domów opieki, ognisk wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej, organizowanie dla dzieci festynów z okazji Dnia Dziecka, imprez mikołajkowych i gwiazdkowych, różnego rodzaju konkursów, kolonii, zimowisk, obozów rehabilitacyjno - leczniczych dla niepełnosprawnych, paraolimpiady, plenerów plastycznych, opieki nad chorymi i niepełnosprawnymi, akcje charytatywne, zbiórki darów żywnościowych i inne charakterystyczne dla TPD formy działalności.

TECHNIKA PRAC - DOWOLNA !!!

(Np.: plakaty, makiety, mozaiki, rzeźby, metaloplastyka itp.) Prace oceniane będą w 3 grupach wiekowych:

5-8 lat,

9-12 lat,

13-16 lat,

oraz plakaty 14-18 lat.

.

KONKURS FOTOGRAFICZY

Przeznaczony dla dzieci i młodzieży oraz działaczy, wolontariuszy i przyjaciół TPD, fotoreporterów, mediów. Na konkurs można składać prace fotograficzne o wymiarze  co najmniej A5, zarówno czarno-białe (zwłaszcza zdjęcia archiwalne) i kolorowe. Tematem i przedmiotem konkursu mają być zdjęcia archiwalne jak również wykonane na bieżąco obrazujące działalność TPD na rzecz dzieci i ich rodzin.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież w wieku od 10 lat, działacze i przyjaciele, rodzice dzieci oraz fotoreporterzy.

Prace fotograficzne oceniać będziemy w czterech kategoriach:

I dzieci w wieku 10-15 lat;

II młodzież, wolontariusze 16-18 lat;

III dorośli (działacze, przyjaciele TPD, rodzice);

IV fotoreporterzy

Prace plastyczne i fotograficzne można nadsyłać do 12 maja bieżącego roku opisane imieniem, nazwiskiem, adresem, zwłaszcza nazwą szkoły, telefonem kontaktowym  z podaniem wieku oraz z krótkim opisem zdjęć archiwalnych. Prace oceniać będzie 5 osobowe jury.

PRACE NALEŻY PRZESŁAĆ LUB DOSTARCZYĆ DO ODDZIAŁU TPD W LEGNICY przy Al. Orła Białego 2

TERMIN NADSYŁANIA PRAC - 12 MAJA 2014 r.

Tel. 76-724-51-09

PODSUMOWANIE KONKURSU W OKOLICY DNIA DZIECKA 2014

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

NAGRODY

Za udział w konkursie przewiduje się przyznanie co najmniej 3 nagród głównych w każdej grupie wiekowej, oraz do 10 wyróżnień. Główne nagrody, to sprzęt fotograficzny, sprzęt rekreacyjno sportowy, albumy i książki oraz inne nagrody niespodzianki ufundowane przez Oddział Dolnośląski TPD,    Oddział Okręgowy TPD Legnica i sponsorów.

Prace po podsumowaniu konkursu będą mogły być eksponowane w okresie obchodów  95 i 70 lecia TPD w każdym z Dolnośląskich Okręgów TPD lub przy okazji dużych uroczystości po uzgodnieniu terminu z biurem Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy.

XII KONKURS PLASTYCZNY „ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE"

Oddział Miejski TPD W Legnicy ogłasza XII edycję konkursu

„Żyjmy zdrowo i bezpiecznie oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

Konkurs ma na  celu popularyzację zdrowego stylu życia (racjonalne odżywianie, uprawianie sportów, właściwe spędzenie wolnego czasu, zapobieganie nałogom) oraz bezpieczeństwa (bezpieczne poruszanie się po drogach, bezpieczna kąpiel, zapobieganie pożarom, itp.).

W tym roku przewidujemy także wydzielenie w konkursie części dotyczącej zasad ruchu drogowego - za prace o tej tematyce będą przyznawane osobno miejsca i wyróżnienia. Dla osób, które podejmą ten temat przewidziane są specjalne wyróżnienia i nagrody.

W pracach należy podać:

·        imię i nazwisko,

·        wiek

·        szkołę lub placówkę wykonującego.

Termin nadsyłania lub dostarczenia prac upłynie -18 marca 2014r

Prace należy składać lub wysyłać na adres

Zarząd Oddziału Miejskiego TPD , Al. Orła Białego 2, 59-220 Legnica.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (76)724-51-09.

Laureaci zostaną powiadomieni za pośrednictwem Przewodniczących drogą mailową, wyniki będą również dostępne na stronie internetowej TPD . Organizatorzy nie zwracają nagrodzonych prac.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!!