WYNIKI KONKURSU TPD

„BOCIAN – NIEZWYKŁY PTAK I JEGO ŚWIAT"

Z przyjemnością informujemy, że w wyniku podsumowania konkursu  „Bocian – niezwykły ptak i jego świat" wyróżnienia otrzymał jeden z naszych wolontariuszy:

Miłosz Szaja IIIb

Wręczenie nagród oraz wyróżnień nastąpiło 05.06.2018 roku o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach podczas „PIKNIKU POD BOCIANIM GNIAZDEM"  na terenie przyszkolnym.

Aleksandra Halikowska

*****************************************************************************************************************************************************

Wizyta Wolontariuszy TPD

w Niebieskim Parasolu

"Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku

i wielka miłość rośnie w nas".

21 marca wolontariusze TPD ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Chojnowie udali się do Niebieskiego Parasola z życzeniami świątecznymi dla mieszkańców ośrodka.

Dzieci od miesiąca przygotowywały prezenty na tę okoliczność. Naszą wizytę urozmaicił program artystyczny. Uczniowie zagrali symboliczną scenkę o Wielkanocy, w której wystąpiły pisanki, kurczaczki, baranek i zajączek. Na scenie nie zabrakło również Pani Wiosny oraz towarzyszących jej dzieci. Po przedstawieniu wolontariusze wyrecytowali wiersze z życzeniami. Dodatkowym atutem występu były świąteczne piosenki, które poruszyły całą salę. Mieszkańcy Niebieskiego Parasola otrzymali ręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz bukiety kwiatów. Seniorzy wraz z personelem przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek – własne wypieki.

Wzruszenie malowało się na twarzach nie tylko gospodarzy. Młodzi wykonawcy na długo zapamiętają tę wizytę.

Aleksandra Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)(szerokość: 375 / wysokość: 250)

Więcej zdjęć w galerii

*****************************************************************************

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

19 grudnia wolontariusze TPD włączyli się w kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców. Wszystkie wykonywane od miesiąca ozdoby zostały pomyślne sprzedane. Dochód z kiermaszu został przekazany do TPD w Legnicy.

PODSUMOWANIE KONKURSU

SZOPEK I STROIKÓW

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci po raz kolejny nagrodziło „Najpiękniejsze Szopki i Stroiki Bożonarodzeniowe". Uroczyste podsumowanie połączone z wystawą prac odbyło się 15 grudnia w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy. Wszystkie prace dzieci zachwycały swym wdziękiem i precyzją, ale nieliczni mogli stanąć na podium.

Najpiękniejszy w naszym Regionie stroik w tym roku wykonał nasz wolontariusz

Paweł Marciniszyn z klasy III B - I miejsce

(szerokość: 375 / wysokość: 371)(szerokość: 375 / wysokość: 318)(szerokość: 375 / wysokość: 640)(szerokość: 375 / wysokość: 514)

Aleksandra Halikowska