PASOWANIE 2008/2009

Dnia 24.10.2008 r. przeżywalismy szczególnie ważny moment w naszym zyciu szkolnym. Dzieci z klas I a, I b, I c wzięły udział w uroczystości  pasowania na ucznia, która przebiegała w tym roku pod hasłem "MAM SWOJE PRAWA I OBOWIAZKI". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Miasta Chojnowa - Jan Serkies, przewodniczący Rady Miasta - Jan Skowroński, przewodniczący komisji ds. oświaty Mariusz Kowalczyk, przewodnicząca Rady Rodziców - Elżbieta Rajczakowska. W czasie części oficjalnej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste slubowanie podczas którego przyrzekali:

„Przyrzekam uczyć się pilnie.

Szanować wszystkich, którzy pracują w szkole.

Będę starał się być dobrym kolegą.

Będę przyjacielem zwierząt i roślin.

Chcę swoją nauką i zachowaniem

sprawiać radość rodzicom,

Nauczycielom oraz swojej

Ojczyźnie POLSCE!"

Następnie zostali symbolicznie pasowani przez burmistrza Jana Serkiesa, dyrektora szkoły Elżbietę Borysewicz i wicedyrektora Beatę Miler-Kornicką. W częsci artystycznej dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze oraz przedstawiły prawa i obowiązki ucznia czym udowodniły, że zasługują na przywilej zostania pełnoprawnymi członkami społeczności szklolnej SP nr 4. Uczniowie przekonali nas, że każdemu żyje się przyjemnie, gdy jest miły, koleżeński na co dzień i dzięki temu zawsze znajdzie się przyjazna dłoń, na którą mozna liczyć w trudnych chwilach. Ta ważna refleksja będzie nam towarzyszyć przez wszystkie lata nauki.Na koniec uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, słodkie upominki oraz sprzet sportowy. Ten dzień pozostanie na długie lata w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.

Uroczystość przygotowały wych. kl. I:

Alicja Gac, Barbara Waganiak, Barbara Wiatrowicz

Opiekun SU - Anna Denisiak