Międzyszkolny Drużynowy

Konkursu Językowy

„Mali poligloci"  dla klas IV – VI

1. Cele konkursu:

·         Promowanie języków obcych wśród uczniów

·         Motywowanie uczniów do nauki języków obcych

·         Kształcenie umiejętności społecznych i interpersonalnych poprzez współdziałanie w grupie

·         Szerzenie idei zdrowego i kulturalnego współzawodnictwa

·         Propagowanie kultury i wiedzy o krajach anglojęzycznych

1. Zasady przeprowadzenia konkursu:

a)    Organizatorem konkursu jest szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie.

b)   Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Chojnów.

c)    Konkurs sprawdza umiejętności językowe uczniów, a także poziom ich wiedzy o krajach anglojęzycznych i ich kulturze.

d)   W konkursie biorą udział drużyny 4–osobowe składające się z uczniów klas IV – VI wybrane do reprezentowania swoich szkół.

e)    Każdą szkołę może reprezentować jedna drużyna, która nadaje sobie nazwę i wymyśla dla siebie hasło dopingujące do rywalizacji, a które zostaną dodatkowo ocenione przez jury.

f)     Drużyny zdobywają punkty dla swojej klasy, rozwiązując zadania językowe oraz odpowiadając na pytania związane z wiedzą o krajach anglojęzycznych.

g)    Odpowiedzi drużyn ocenia komisja powołana przez organizatorów konkursu, biorąc pod uwagę ich poprawność.

h)   Drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów, zostaje zwycięzcą turnieju, otrzymując tytuł „Małych poliglotów", dyplom oraz nagrodę rzeczową.

3.   Przygotowanie konkursu

Konkurs przygotowany jest przez nauczycieli z języka angielskiego, którzy nie tylko tworzą ciekawe łamigłówki typu wykreślanka, łączenie przeciwieństw, rozsypanka wyrazowa  ale również stosują nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjną podczas konkursu jak np. tablicę interaktywną czy rozwiązywanie testu w programie Testico.