REGULAMIN WSPÓŁZAWODNICTWA

O TYTUŁ "Asa Czwórki"

Cele:
• Motywowanie uczniów do podnoszenia swoich wyników w nauce.
• Wspierania uzdolnień naszych uczniów.
• Kształtowanie u uczniów pozytywnych cech jak: samodzielność, odpowiedzialność, ciekawość świata, obowiązkowość i punktualność.

Procedura wyłonienia "Asa Czwórki"

1. Tytuł przyznaje się jednorazowo na koniec roku szkolnego w pięciu poziomach nauczania (klasy: IV, V, VI, VII, VIII).
2. Tytuł „Asa Czwórki" otrzymuje uczeń klasy IV, V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, który w danym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen, wzorowe zachowanie, a ponadto spełnia najwięcej z poniższych kryteriów:
• jest laureatem konkursów i olimpiad przedmiotowych na szczeblu co najmniej międzyszkolnym;
• promował szkołę poprzez sukcesy odnoszone w konkursach i zawodach sportowych na szczeblu powiatowym, rejonowym lub wojewódzkim;
• aktywnie i systematycznie uczestniczył w zajęciach pozalekcyjnych;
• podejmował się dodatkowych zadań pogłębiających jego wiedzę i umiejętności;
• propagował wśród rówieśników własne zainteresowania;
• działał na rzecz klasy i szkoły (samorząd, imprezy szkolne i pozaszkolne);
• aktywnie uczestniczył w życiu środowiskowym, kulturalnym i społecznym.
3. Wychowawcy klas czwartych, piątych i szóstych w oparciu o niniejszy regulamin typują jedną osobę z klasy uzasadniając pisemnie jej kandydaturę.
4. Dyrektor powołuje Szkolną Komisję Weryfikacyjną w następującym składzie:
• Przewodniczący - dyrektor szkoły (wicedyrektor szkoły)
• Członkowie:
o Opiekun Samorządu Uczniowskiego
o Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego
o Nauczyciele wychowawcy – jeden przedstawiciel z każdego poziomu nauczania
o Przedstawiciel Rady Rodziców
o Szkolny Lider Wspierania Uzdolnień
Komisja wyłania na każdym poziomie ucznia, który spełnia określone w regulaminie wymagania i przyznaje mu tytuł „Asa Czwórki".

Sposób nagradzania "Asa Czwórki"

1. As Czwórki w nagrodę za swoje osiągnięcia otrzymuje:
• Odznakę "Asa Czwórki" wraz z dyplomem
• Nagrodę książkową lub rzeczową

Ponadto nagrodzony zostaje wpisem do kroniki szkolnej oraz ekspozycją jego fotografii w gablocie w holu szkoły pod hasłem "Asy Czwórki".
2. Odznaka „Asa Czwórki" jest wręczana przez dyrektora szkoły podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.