NAUCZ SIĘ OSZCZĘDZAĆ WODĘ, ENERGIĘ...! ŚWIAT WOKÓŁ NAS Z PORADNIKA

Naucz się oszczędzać wodę, energię, pomoże Ci w tym poradnik "Pięć sposobów na ekooszczedzanie z SKO...

ŚWIAT WOKÓŁ NAS zamieszczony na blogu SKO:

"PIĘĆ SPOSOBÓW NA EKOOSZCZĘDZANIE  Z SKO", TO PORADNIK DLA DZIECI I RODZICÓW, KTÓRY PREZENTUJE PROSTE SPOSOBY NA OSZCZĘDZANIE WODY, ENERGII I NATURALNYCH ZASOBÓW I PIENIĘDZY. POWSTAŁ W RAMACH SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI.

OCHRONA SRODOW

Z PORADNIKA SKO

PROSTE PRZYKŁADY

1. Oszczędzając wodę czy prąd, dbamy o przyrodę. Płacimy też niższe rachunki.

TAK NIE

2. Segregując śmieci, umożliwiamy ponowne wykorzystanie odpadów i odzyskiwanie  surowców. Dodatkowo za wywóz posegregowanych śmieci opłaty  są mniejsze.

3.Zużywając mniej papieru, chronimy lasy.

4.Kupując mniej i sięgając po rzeczy używane: książki, zabawki, ubrania, wykorzystujemy mniej surowców.

5.Jeżdżąc rowerem lub komunikacją miejską, oszczędzamy pieniądze i znacznie mniej zanieczyszczamy środowisko

PAMIĘTAJ!!!!

OCHRONA ŚRODOWISKA I ZASOBÓW ZIEMI JEST OBOWIĄZKIEM KAŻDEGO Z NAS ZARÓWNO DZIECI JAK I DOROSŁYCH

ODPOWIEDZI NA PONIŻSZE PYTANIA Z KRZYŻÓWKI Z PORADNIKA ZAPISZ W KOMENTARZACH NA NASZYM BLOGU SKO:

1. Oszczędzamy ją, gasząc światło.
2. Tu wrzucamy śmieci.
3. Źródlana albo z kranu.
4. Zużyte lub niepotrzebne papiery i gazety przeznaczone do przetworzenia.
5. Pojazd bez silnika.
6. Dzielenie różnych rodzajów odpadków i wyrzucanie do osobnych pojemników.
7. Drukując dwustronnie, zużywamy go mniej.
8. Środek transportu mało przyjazny dla środowiska

Opiekunki SKO E.Rusiecka, U. Suchodolska