Chorych nawiedzać - z odwiedzinami w Niebieskim Parasolu

W środę, 11 lutego uczniowie naszej szkoły należący do Eucharystycznego Ruchu Młodych odwiedzili mieszkańców Ośrodka Pielęgnacyjno-Opiekuńczego „Niebieski Parasol" w Chojnowie. Wizyta przypadła w XXIII Światowy Dzień Chorego. Ponad dwugodzinne spotkanie było okazją do zaprezentowania talentów naszych uczniów, którzy pod okiem p. Olgi Niemasik przygotowali program artystyczny o „Zrzędliwym drzewie". W przedstawieniu ukazali historię starego drzewa, które dopiero gdy odnalazło sens swojego życia, zaczęło być radosne i czuło się potrzebne na świecie. W ten sposób widzowie mieli okazję skonfrontować swoje codzienne narzekania czy brak radości z poszukiwaniem celu i sensu życia. Po przedstawieniu dzieci wręczyły przygotowane drobne słodkie upominki każdemu mieszkańcowi tego ośrodka, szczególnie zatrzymując się w salach tych, którzy z powodu choroby nie mogli obejrzeć widowiska. Następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez ks. Artura Trelę i ks. Jarosława Góreckiego za ludzi chorych i pracowników ośrodka. Podczas tej części spotkania dzieci śpiewem i czynnym udziałem w liturgii pomagali zebranym w modlitwie. Na zakończenie wszyscy spotkali się na wspólnym posiłku.

Relacja ze spotkania została umieszczona w internetowych wydaniach Radia Plus Legnica oraz Legnickiego Gościa Niedzielnego.

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)

E.R