Wycieczka do Warszawy klasy IV a i III b

(szerokość: 375 / wysokość: 250)14. – 16 maja uczniowie z klasy IV a (z wych. Sabina Kaszowską) i III b  ( z wych. Anną Grabek) były na 3-dniowej wycieczce w Warszawie. Już w pierwszy dzień zanim dojechaliśmy do Warszawy zwiedziliśmy ZOO-Safari w Borysewie , gdzie uczniowie mogli obserwować zwierzęta na tle ładnego krajobrazu, soczystej trawy, prawie jak na afrykańskiej sawannie.  Oprócz wielu atrakcji w Zoo takich jak bardzo rzadkie gatunki zwierząt, Kino 7d, przejazd kolejką, jedna z najciekawszych było spotkanie z białymi lwami oko w oko. Uczniowie wzięli udział w pokazowych karmieniach lwów i fok.

(szerokość: 375 / wysokość: 249)W Warszawie zwiedzanie rozpoczęliśmy od Starych Powązek, gdzie pan przewodnik oprowadził nas po cmentarzu opowiadając ciekawostki o najważniejszych osobach w kraju.
Kolejne dni upłynęły bardzo szybko. Zwiedziliśmy wiele ciekawych i charakterystycznych miejsc w Warszawie takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie, Pomnik Fryderyka Chopina, Ogrody w Łazienkach, Powązki Wojskowe, Grób Nieznanego Żołnierza, Barbakany i wiele innych.
Pani przewodnik w ostatni dzień pobytu zorganizowała nam również długi spacer po Starym Mieście.
  (szerokość: 375 / wysokość: 250)Poza zwiedzaniem jedną z atrakcji był przejazd metrem oraz nocleg na statku „Aldona i Anita" na Wiśle, gdzie mieliśmy piękny widok na Stadion Narodowy, Most Poniatowskiego  i rzekę Wisłę tuż za oknem J Kolejną niespodzianką był udział w multimedialnym pokazie tańczących  fontann i oczywiście dla ciekawych świata 2 godzinna wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli tam  samodzielnie poznawać prawa przyrody poprzez przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
                                                              Sabina Kaszowska

Więcej zdjęć w galerii  E.R