Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

W miniony wtorek 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który właściwie wypada 26 września. Z tej okazji uczniowie mogli wziąć udział w słodkiej Loterii Językowej, odbył się też apel poświęcony różnym metodom uczenia się języków obcych oraz temu, jak bardzo jest to ważne we współczesnym świecie. Na rozpoczęcie uczniowie klasy IV b zaśpiewali piosenkę w języku niemieckim, a następnie uczniowie klas IV a i IV c oraz V a, V b i V c przedstawili program artystyczny zatytułowany „Uniwersytet Językowy", podczas którego starali się zachęcić swoich kolegów do uczenia się języków obcych oraz udzielić im wielu wskazówek, jak robić to skutecznie. Na zakończenie wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w krótkim konkursie i wykazać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali gadżet związany z nauką oraz słodki upominek.  Organizatorkami tegorocznego Europejskiego Dnia Języków Obcych były panie Aneta Czapska i Sabina Kaszowska.

więcej zdjęc w galerii