CODZIENNE PRZY STOLE SPOTKANIE,

ŚWIETLICOWE DRUGIE ŚNIADANIE!

Promocja zdrowia to jedno z głównych zadań naszej szkoły. Świetlica szkolna biorąc czynny udział w tym przedsięwzięciu dba o zdrowe odżywianie dzieci w ramach drugiego śniadania. Codziennie ok. godz. 9.00 wszystkie dzieci wraz z wychowawcami świetlicy- p. Bożeną Szarek oraz p. Natalią Halikowską, udają się do stołówki szkolnej, gdzie w miłej atmosferze spożywają jeden z podstawowych posiłków, jakim jest właśnie drugie śniadanie. Nie zapominając o zadaniu, jakie powinno spełniać śniadanie, świetlica dba o to, by śniadaniówki dzieci były wypełnione pełnowartościowymi produktami ( kanapki, owoce, warzywa), które dostarczą dzieciom energii i pozwolą na zachowanie uśmiechu do samego obiadu! Zgodnie z przekonaniem- człowiek głodny, człowiek zły, z przyjemnością stwierdzamy, że nasze dzieciaki są najedzone i szczęśliwe. Głodnych zdrowego stylu życia zachęcamy do włączenia drugiego śniadania w swój osobisty plan dnia!

E.R