WYCIECZKA KLASY II B i II D

2016/2017

W dniu 23 września klasy IIB i IID wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Kowalowe skały" we Wrzeszczynie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt."Od owieczki do niteczki", podczas których poznali tajniki powstawania wełnianych wyrobów oraz samodzielnie wykonali włochate ludziki. W międzyczasie część dzieci oglądała i karmiła mieszkańców gospodarstwa agroturystycznego. Przed dalszą drogą uczniowie zjedli kiełbaski z grilla i w pełni sił ruszyli wzdłuż Bobru do Wieży Książęcej w Siedlęcinie.

Przepiękna leśna trasa, niezapomniane widoki, kojące dźwięki przyrody towarzyszyły nam w drodze do średniowiecznej wieży, w której przewodnik oczarował wszystkich legendami o rycerzu króla Artura – sir Lancelocie.

Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do Chojnowa, planując kolejny wyjazd.

Maria Lepka, Aleksandra Halikowska

E.R