2015/2016


             CZERWIEC 2016


Ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo pn. "Jak nie czytam jak czytam"


             KWIECIEŃ 2016

   
      Nasza biblioteka  otrzyma duże dofinansowanie na program rządowy Priorytet 3 "Narodowy Rozwój Czytelnictwa" w kwocie 15 tyś. zł. Bibliotekarka napisała wniosek, który został doceniony i otrzymamy pieniądze na książki do biblioteki.

             KWIECIEŃ 2016

      14 kwietnia odbyło się uroczyste WRĘCZENIE NAGRÓD ZA MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „W ZACZAROWANYM LESIE TOMA BOMBADILA"


             KWIECIEŃ 2016

        20 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej bibliotece konkurs "Pięknie czytam - Czwórka na stronach szkolnych kronik dla uczniów z klas I-III i IV-VI.


             KWIECIEŃ 2016

     7 kwietnia odbył się międzyklasowy konkurs "Pięknie czytam" dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie czytali wylosowane przez siebie wiersze mniej znanych poetów.

            MARZEC 2016

    Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Zdobycie I miejsca przez drużynę z kl. V c

 

           MARZEC 2016

  18 marca odbył się konkurs wielkanocny i kiermasz świąteczny. Szczegółowe      informacje w różne konkursy biblioteczne.


              Marzec

  9 marca odbył się konkurs czytelniczy dla klas III pt. O psie, który jeździł koleją". Szczegółowe informacje w zakładce biblioteki - konkursy czytelnicze.


          MARZEC 2016

  

  W dniu 2 marca odbyło się pasowanie na czytelnika.
 


          LUTY 2016

    

    Uczniowie klasy II a i II c uczestniczyli w dniach 18.02.2015 r. i 24.02.2015 r. w zajęciach  w bibliotece szkolnej. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom wiadomości o Antarktydzie, stacjach badawczych, o polskich badaczach, lekturze pt. „Zaczarowana zagroda", a także o autorach: Alinie i Czesławie Centkiewiczach.

         STYCZEŃ

  22 stycznia wicedyrektor  B. Miler - Kornicka czyta "Baśń o dwunastu miesiącach" klasie III b.

 


        STYCZEŃ

  21 stycznia polonistka p. A. Denisiak na zaproszenie bibliotekarki E. Rusieckiej czyta klasie III c


       STYCZEŃ 2016

  "Cała szkoła czyta dzieciom". 15 stycznia p. B. Szarek czyta w klasie III a.

 

      GRUDZIEŃ

  "Cała szkoła czyta dzieciom" 22.12.2015 r. bibliotekarka E. Rusiecka czytała w klasie II a opowiadanie pt. "Czar wigilijnej nocy"
  

      GRUDZIEŃ

  Wystawa, konkurs i kiermasz świąteczny ozdób świątecznych - 21.12.2015

      GRUDZIEŃ

  "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" Z PROJEKTU RZĄDOWEGO W NASZEJ BIBLIOTECE
  

     GRUDZIEŃ

 
11 grudnia na zaproszenie bibliotekarki p. Grażyna Mazur czytała klasie II b opowiadania z książki G. Kasdepke w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom".

     GRUDZIEŃ

  Ogłaszamy konkurs na ozdoby świąteczne i stroiki, które będzie można sprzedawać na kiermszu świątecznym 21 grudnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie uczniów z klas I-VI.
 

     GRUDZIEŃ

   Rozstrzygniecie konkursu na wykonanie misia - postaci bajkowej i filmowej. Wręczenie nagród i wyróżnień dla 20 uczniów biorących udział w konkursie.

     LISTOPAD

 
  W dniach 25, 26, 27 i 30 listopada bibliotekarka E. Rusiecka  czytała uczniom klas I, III opowiadanie M. Kownackiej "Stary zielony miś" w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia" Uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji przygotowanej przez  bibliotekarkę o misiach bohaterach książek i filmów

     LISTOPAD


  25.11.2015 r. w ramach programu opracowanego przez p. E. Rusiecką "Cała szkoła czyta dzieciom" p. G. Mazur czytała w klasie II d fragmenty książki G. Kasdepke "Bon czy ton: savoir-vivre"

    PAŹDZIERNIK

   (szerokość: 730 / wysokość: 547)30.10.15 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyło się głośne czytanie "Cała Szkoła czyta dzieciom" Pielęgniarka G. Mazur czytała dzieciom z kl. II c fragmenty książki G. Kasdepke "Bon czy ton: savoir - vivre. 

    WRZESIEŃ

   PODZIĘKOWANIE

   Nasza szkolna biblioteka wzięła udział w OGÓLNOPOLSKICH WYBORACH KSIĄŻEK 2015,  które pozwoliły zebrać zasób informacji na temat zainteresowań czytelniczych uczniów i przyczyniły się do promocji czytelnictwa i bibliotek szkolnych. W maju w naszej bibliotece uczniowie mieli możliwość wrzucenia do skrzynki propozycji książek jakie chcieliby, aby znalazły się w naszej bibliotece. Bibliotekarka sporządziła arkusz z propozycjami naszych uczniów i wysłała na podany adres e-mailowy. Otrzymaliśmy od Redakcji miesięcznika „Biblioteka w szkole" podziękowanie za udział w Ogólnopolskich wyborach książek 2015.

 

 (3.04 Mb)

           

                                                                                2014/2015

           Czerwiec

 Pasowanie na czytelnika

  (szerokość: 190 / wysokość: 142)
W dniu 19 czerwca 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W świat baśni wprowadziła uczniów wicedyrektor Beata Miler-Kornicka czytając pierwszakom baśń pt. Czarodziej i tkacz". Następnie maluchy obejrzały przedstawienie pt."Świat bajek", które wykonała grupą małych aktorów z kl. IV c przygotowane pod kierunkiem pani Bożeny Szarek. Nie obyło się bez małego sprawdzianu ze znajomości czytania.


              Czerwiec

Spotkanie z autorem Marcinem Pałaszem w MBP w Chojnowie. Uczniowie klasy IV a wraz z bibliotekarką E. Rusiecką i Z. Chmielewskiem udali sie 11 czerwca na spotkanie z pisarze,

 

        Maj

 13 maja klasa V b wraz z wychowawczynią p. M. Mormul i bibliotekarką E. Rusiecką w ramach święta bibliotek i bibliotekarza udała się do MBP w Chojnowie na spotkanie z dr Markiem Sikorskim - historykiem sztuki, który udowadnia na podstawie źródeł historycznych, że smok to potwór...


  

        Maj

  Zajęcia dla klas I i II z okazji Świta Bibliotek i Bibliotekarza

      


         Maj

 Zajęcia o bezpieczeństwie w klasie I d i dla dzieci ze świetlicy.

 

 


        Kwiecień

  30 kwietnia uczniowie klasy III c uczestniczyli w zajęciach dramowych w bibliotece. Ballada o uprzejmym rycerzu widziana oczami dzieci.

 

 

        Kwiecień

  
W dniu 16 kwietnia uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią  Celiną Wojtalą i bibliotekarką Elżbietą Rusiecką udali się na spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim.

  
 

        Kwiecień

          Konkurs "Pięknie czytam"

  

   

       Marzec

  Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty

  (szerokość: 750 / wysokość: 525)

       Marzec

  Konkurs Wielkanocny na stroik i ozdoby świąteczne. Do 25 marca przynosimy prace do czytelni, 27 marca konkurs i kiermasz świąteczny, na którym uczniowie będą mogli sprzedawać swoje ozdoby.

       Luty

  Biblioteka szkolna i SKO ogłaszają nową akcję charytatywną: ZBIERAMY NAKRĘTKI, MAKLUATURĘ I STARE PŁYTY CD

      Styczeń

   Ogłoszenie międzyszkolnego konkursu o Chojnowie. Dla klas IV plastyczny "Chojnów moje miasto", polonistyczny - ustny dla klas V-VI. Informacje - regulamin o konkursie w zakładce scenariusze - konkursy oraz w aktualnościach

     Grudzień

 19 grudnia Wigilia w klasie I c. Bibliotekarka czyta dzieciom Opowieść wigilijną wg. Dickensa.

    Grudzień

  18 grudnia wręczenie nagród za konkurs na ozdobę i stroik świąteczny oraz kiermasz bożonarodzeniowy. Uczniowie sprzedawli własnoręcznie wykonane ozdoby.


 (szerokość: 190 / wysokość: 126) (szerokość: 190 / wysokość: 126) (szerokość: 308 / wysokość: 205) (szerokość: 190 / wysokość: 126)


   GRUDZIEŃ

 (szerokość: 513 / wysokość: 368)

  DO 17 grudnia przynosimy do biblioteki wykonane przez siebie stroiki i ozdoby świąteczne. 18 grudnia odbędzie się kiermasz bożonoarodzeniowy, na którym będzie można sprzedać swoje ozdoby.

   LISTOPAD

  4 grudnia zostały wręczone nagrody za konkurs na maskotkę misia. Więcej informacji w zakładce konkursy czytelnicze.


  (szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142)

   LISTOPAD

  25 listopada dzieci ze świetlicy z kl. I i III uczestniczyły w zajęciach w bibliotece z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Obejrzały prezentacje, odgadywały zagadki, rozwiązywały test przyrodniczy o niedźwiedziach. 26 listopada bibliotekę odwiedziły wszystkie trzy klasy drugie i również uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie dzieci mogły sobie zrobić zdjęcia z misiami, które prezentujemy w galerii.

     (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 750 / wysokość: 562) (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)


    NOWOŚCI W NASZEJ BIBLIOTECE: AGNIESZKA STELMASZYK "KRONIKI ARCHEO".....

    PAŹDZIERNIK

   (szerokość: 375 / wysokość: 527)  (szerokość: 190 / wysokość: 268)  (szerokość: 190 / wysokość: 268)  (szerokość: 190 / wysokość: 266)


    PAŹDZIERNIK 2014

  (szerokość: 750 / wysokość: 562)W dniach 16 i 17 października w bibliotece odbyły się zajęcia dla pierwszaków. Biblioteka zamieniła się w bajkolandię, książkolandię, a bibliotekarka E. Rusiecka wcieliła się w czarodziejkę, wróżkę.  

2012/2013

                                  CZERWIEC

  (szerokość: 750 / wysokość: 562)

 17 czerwca i 18 czerwca bibliotekarka p. E. Rusiecka wraz z  grupą dzieci starszych czytała baśń "Szewczyk Dratewka" z podziałem na role uczniom z klasy IIa i dzieciom ze świetlicy z klasy IIc.

 

 

                                CZERWIEC

  W dniu 7 czerwca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się konkurs pt. „Z jakiej bajki jest ta postać" przeprowadzony przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki  i ich opiekuna p. E. Rusiecką.  Impreza była podsumowaniem całorocznej pracy związanej z rozpowszechnianiem czytelnictwa przez bibliotekę szkolną.

                                      

                                        MAJ  

  (szerokość: 190 / wysokość: 142)  Bibliotekarka Elżbieta Rusiecka oraz dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprosiły uczniów z klas I z wychowawczyniami na pasowanie na czytelnika.

 

  (szerokość: 190 / wysokość: 142)  29 maja w bibliotece szkolnej uczniowie z klas I d, III c i III a w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom wysłuchali fragment pięknej bajki Holly Webb o zaginionej kotce Pusi, która rozpaczliwie pragnie mieć własny dom, tak jak jej bracia i siostry, ale najwyraźniej nikt jej nie chce. Pewnego dnia na farmie pojawia się Ela

                               KWIECIEŃ

                   12 kwietnia na zaproszenie bibliotekarki p. E. Rusieckiej,  p. Bożena Szarek czytała II b baśń krakowską Janiny Porazińskiej "Czarodziejska księga".

 

                              KWIECIEŃ

              (szerokość: 750 / wysokość: 562) 11 Kwietnia najlepsi czytelnicy i klasa II a wraz z wych. p. A. Gac i bibliotekarką p. E. Rusiecką była na spotkaniu autorskim z p. Pawłem   Boręsewiczem w MBP w Chojnowie

 

                   

 

                              MARZEC

   

22 marca rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego zorganizowanego przez KPB i opiekuna p. E. Rusiecką.

                             MARZEC

     20 marca odbył się konkurs czytelniczy pt. "Znam Zaczarowaną zagrodę"

Zwycięzcy konkursu

I m. Kamil Ziemiański z kl.  II a

II m. Willem Kerstens  z kl. II c

III m. Michał Chopkowicz  kl. II c

III m. Filip Graban kl. II b

                             MARZEC

        14 marca w bibliotece odbył się konkurs "Pięknie czytam". Członkowie KPB przed konkursem przedstawili inscenizację pt. "Wiersze, ktore lubimy"

 

                           LUTY

      (szerokość: 750 / wysokość: 562)   W dniu 21.02.2013 członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki wybrali się w odwiedziny do młodszych kolegów i koleżanek z Przedszkola nr 3 w Chojnowie. Przygotowali wraz z opiekunem p. E. Rusiecką dla najmłodszych i tych z grup „zerowych" przedstawienie pod tytułem „Czerwony Kapturek - szuka księcia".

                              LUTY - WYSTAWA I KONKURS FOTOGRAFICZNY " CHOJNÓW - NASZE MIASTO"

 Organizatorem konkursu fotograficznego (portfolio) „Chojnów – nasze miasto" było Koło Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunem p. Elżbietą Rusiecką. Celem konkursu było zainspirowanie osób fotografujących do dostrzeżenia walorów naszego miasta, odkrywania nieznanych, urokliwych miejsc, poznanie historii naszego miasta, a także przypomnienie o Wyzwoleniu Chojnowa, które przypada w lutym, a przede wszystkim zaakcentowanie przypadającej 26 maja 200 rocznicy Bitwy pod Chojnowem.

 

1 miejsce – Weronika Grudzień Kl. VI C

2 miejsce – Mateusz Bobik kl. IV B

2 miejsce – Filip Górnicki kl. IV B

3 miejsce – Magdalena Wróbel kl. V C

3 miejsce – Kacper Szymański  IV a

 

 

                         LUTY

          Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunem p. Elżbietą Rusiecką uczestniczyli 20 lutego 2013 w uroczystej gali i poznali laureatów pierwszej edycji amatorskiego konkursu filmowego „Chojnowskie Impresje".    

                        LUTY

 

 WALENTYNKI -  WYSTAWA - POCZTA WALENTYNKOWA - KONKURS

  (szerokość: 375 / wysokość: 281)14 LUTEGO WALENTYNKI

Każdy może dedykować życzenia lub wierszyk komuś kogo lubi czy kocha, a może szanuje lub chce powiedzieć coś miłego, ale nie wie jak.

Walentynki proszę przynosić do biblioteki.

Będą one rozdane w DNIU ZAKOCHANYCH przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki.

Za najładniejszą Walentynkę - nagroda!

 

                       STYCZEŃ

  (szerokość: 750 / wysokość: 562)

 

                      

 

 

 

 

Uważaj, bracie, jak umawiasz się na czacie!

  Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali po raz drugi dla swoich młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie pt. „CZERWONY KAPTUREK – SZUKA KSIĘCIA". W czwartek tj. 24 stycznia, tuż przed feriami klasa III c, III a oraz dzieci ze świetlicy obejrzały śmieszną, a zarazem  

 

                  STYCZEŃ 

  (szerokość: 190 / wysokość: 142) 

  10 stycznia w bibliotece szkolnej wicedyrektor p. B. Miler-Kornicka  przeczytała uczniom klasy III a baśń wielkopolską J. Porazińskiej "O dwunastu miesiącach".

                     STYCZEŃ

 (szerokość: 190 / wysokość: 142)

 7 stycznia w bibliotece szkolnej p. B. Mormul w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom" przeczytała uczniom klasy III c baśń wielkopolską J. Porazińskiej "O dwunastu miesiącach".

                      GRUDZIEŃ

 20.12.12 Dnia 20 XII 2012r. w bibliotece szkolna pielęgniarka p. Grażyna Mazur czytała uczniom kl. III b literaturę klasyczną „Opowieść wigilijna". Wszystkim udzielił się nastrój najpiękniejszych świąt w roku- Świąt Bożego Narodzenia

                    GRUDZIEŃ

 (szerokość: 190 / wysokość: 142)

 

Bibliotekarka Elżbieta Rusiecka wprowadziła klasę II a w magię świąt Bożego Narodzenia, czytając książkę Artura Janickiego „Niezwykła wigilia".

                   GRUDZIEŃ

 (szerokość: 190 / wysokość: 142)

 20.12.12 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs na stroik świąteczny. Brali w nim udział uczniowie z klas II-VI. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w przygotowanie własnoręcznie wykonanych ozdób.

 

                   GRUDZIEŃ 

   Zwycięzcy konkursu Znam lekturę Dzieci z Bullerbyn       (szerokość: 750 / wysokość: 562) 

         I miejsce - Alina Malik III a

         I miejsce - Aleksandra Krowicka III a

        II miejsce - Aleksandra Cawrycz III c                                              

       III miejsce - Emilia Małecka III b

                  

 

                  GRUDZIEŃ

7 grudnia w bibliotece szkolnej na zaproszenie p. E. Rusieckiej przybyła chojnowska pisarka i poetka p. M. Krzywda, która czytała dzieciom swoje wiersze i opowieści. Przygotowała również dla uczniów prezenty w postaci: gwiazd i zakładek wykonanych techniką orgiami.  

                GRUDZIEŃ 

6 grudnia KPB wraz z op. p. E. Rusiecką przygotowało dwie niespodzianki dla najmłodszych: loterię fantową, każdy mógł wylosować sobie maskotkę. Druga niespodzianka, to przedstawienie pt. „W oczekiwaniu na św. Mikołaja dla najmłodszych uczniów.

               LISTOPAD

 W tym roku 25 listopada wypadł w niedzielę, dlatego już w piątek zaczęliśmy obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Klasa II a uczestniczyła w zajęciach przeprowadzonych przez bibliotekarkę p. E. Rusiecką w bibliotece szkolnej 23.11.12 r., a II b i II c  26 listopada

               LISTOPAD

   (szerokość: 190 / wysokość: 176) 

W dniach 22 i 23 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w domu, szkole i poza szkołą.

            LISTOPAD

 (szerokość: 95 / wysokość: 71)  Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25.11.12

 

            LISTOPAD

(szerokość: 152 / wysokość: 152)Koło Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunem - bibliotekarką p. E. Rusiecką organizuje wystawę pod hasłem: „Moje hobby". Klasy 4 – 6 mogą zaprezentować swoje zbiory kolekcji, gromadząc je w czytelni naszej biblioteki do końca listopada.

 LISTOPAD 

(szerokość: 750 / wysokość: 562)

     8 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się głośne czytanie inaczej. Bibliotekarka E. Rusiecka w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom "czytała dzieciom bajkę pt. „Jeż Sebastian" ze zbioru opowiadań Jadwigi Daniek-Salwy "Jak Zuzia Wiktorkowi o zwierzętach leśnych opowiada. Dzieci po wysłuchaniu, odpowiadały pięknie na zadawane pytania i wykonały w grupach jeża z szyszek, jesiennych liści i nasion. Prace znajdują się w czytelni na stołach z darami jesieni

   LISTOPAD

Dzień Postaci z Bajek - 5 LISTOPADA

obchodzi się głównie w szkołach podstawowych. W naszej bibliotece grupa dzieci ze świetlicy miała okazję obejrzeć przygotowaną przez p. E. Rusiecką prezentację „DZIEŃ POSTACI Z BAJEK" Uczniowie poznali różnicę między bajką, a baśnią. Obejrzeli ilustrację znanych i mniej znanych bajek i baśni. W dniu 6 listopada obejrzą wybrany przez siebie film.Rumcajs, Smerfy, Miś Colargol, Calineczka, Król Lew, Kubuś Puchatek… To tylko niektórzy reprezentanci bohaterów naszego dzieciństwa, którzy 5 listopada mają swoje święto.  

  Październik

 Konkurs poetycki rozstrzygnięty. Uczniowie klas II-III wzięli udział w konkursie na wiersz o jesieni.

I MIEJSCE K. MATYS, M. BIJAK, N. PORWOLIK

II MIEJSCE P. FRĄCKOWIAK, K. KAŃCZUGA

III MIEJSCE M. WENGRZYN, M. MEJ, R. DOLA, P. KAMIEŃ

 

  Pażdziernik

 

Konkurs plastyczny „Zaczarowany świat książki"- ilustracja do ulubionej bajki

Klasy I  

I miejsce

Laura Janczyńska kl. I b

II miejsce

Julia Krakowska I c

III miejsce

Angelika Warzocha kl. I d

Pola Susło I b,

Karolina Demiańczuk kl. I b 

Klasy II 

I miejsce

Oskar Dwojak – II a

Natalia Borowy – kl. II c  

Klasy III 

I miejsce

Emilia Małecka kl. III b

Katarzyna Grudzień kl. III b

II miejsce

Agnieszka Wawroniak kl. III b

Wiktoria Kurzyńska kl. III b

III miejsce

Weronika Hajder kl. III b

Wiktoria Brożyna kl. III b

Anna Wylęgła kl. III b 

Klasy IV – VI 

I miejsce

Justyna Kapral kl. VI a

Weronika Grudzień kl. VI c

II miejsce

Martyna Strama kl. V c                                      

 Październik 

 (szerokość: 750 / wysokość: 562)                                                                  

                                               

Od 18 października w bibliotece jest wystawa pt. "Dary jesieni"Uczniowie klas młodszych mają okazję obejrzeć nie tylko eksponaty warzyw i owoców, ale także prezentację przygotowaną przez p. E. Rusiecką i teatrzyk "Na straganie"

                                             

 

    Październik 

(szerokość: 375 / wysokość: 280)

W dniach 4 i 5 października uczniowie klasy I a i I c uczestniczyli w pierwszych zajęciach w bibliotece szkolnej. Na dzieci czekała wróżka z czarodziejską różdżką i zaczarowaną książką z pięknymi baśniami. Uczniowie zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i czytelni. Poznali zaczarowane prośby książki. Nauczyciel bibliotekarz p. E. Rusiecka w ramach głośnego czytania przeczytała dzieciom z klasy I a opowiadanie - "Koza z dzwonkiem" z książki pt. "Bajarka opowiada", a uczniom z klasy I c "Sprytny lisek". W nagrodę za piękne odpowiedzi maluchy otrzymywały zakładki do książek. Na zakończenie zajęć każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę z naszej "Zaczarowanej biblioteki"                                                                           

 

    Październik 2012

(szerokość: 190 / wysokość: 142)

2 października uczniowie z klasy I b i I d uczestniczyli w pierwszych zajęciach w bibliotece szkolnej. Były to zajęcia z edukacji czytelniczo - medialnej przeprowadzone przez bibliotekarkę p. E. Rusiecką. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki, poznały regulamin wypożyczalni i czytelni oraz poznały zasady wypożyczania i oddawania książek, poznały również prośby książki, następnie odbyło się głośne czytanie opowiadań z książki pt. "Bajarka opowiada"

  Wrzesień

 "Cała szkoła czyta dzieciom" 18 września w bibliotece szkolnej bibliotekarka E. Rusiecka w ramach programu "Cała szkoła czyta dzieciom"czytała dzieciom z klas drugich baśń Ch.H Andersena pt. Calineczka. Dzieci po wysłuchaniu odpowiadały pięknie na zadawane pytania i wykonały ilustrację do baśni. (szerokość: 190 / wysokość: 142)                                 

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie