ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PATRONA NASZEJ SZKOŁY!

21 października, jako co roku, nasza szkoła hucznie obchodzi dzień swojego patrona Janusza Korczaka. Z tej okazji świetlica szkolna klas trzecich przez cały tydzień zajmowała się tematyką działalności Starego Doktora oraz samą jego sylwetką. Nasze „świetliczaki" zapoznały się z życiorysem oraz wielkimi czynami, jakich dokonała ta wybitna postać.

W pierwszej kolejności oglądały krótkometrażowe filmiki pt. „Janusz Korczak- król dzieci" oraz „Życie i twórczość Janusza Korczaka". Obrazy z „tamtych czasów" wywołały ogromne emocje wśród uczniów. Następnie dzieci miały okazję wykazać się nagromadzonym zasobem wiadomości w quizie wiedzy o Starym Doktorze. Szczegóły, jakie zdołały zapamiętać mogły naprawdę wzbudzić podziw. W kwestii wielkich dokonań Korczaka, nie sposób nie wspomnieć o heroicznej walce o prawa dziecka oraz twórczych technikach wychowania, czego również dotyczyły nasze zajęcia. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Sąd Koleżeński, którego „świetliczaki" miały okazję być uczestnikami. Wszyscy wspólnie postanowiliśmy, że w swoim gronie również będziemy przeprowadzać „sądowe rozprawy", a przy tym uczyć się sprawiedliwości, pokory i obiektywnego podejścia. Poza tym uczniowie wsłuchiwali się w treść najsłynniejszego dzieła Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś".

Zwieńczeniem wszystkich działań był konkurs plastyczny pt. „Janusz Korczak człowiek o gorącym sercu". Dzieci stworzyły wspaniałe portrety, a te najpiękniejsze (głosami samych „świetliczaków) zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi nagrodami. Całość zajęć podsumować można jednym stwierdzeniem- patron naszej szkoły Janusz Korczak wciąż żywy w naszej pamięci…

Bożena Szarek i Natalia Halikowska

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

(szerokość: 375 / wysokość: 210)  (szerokość: 375 / wysokość: 210)