17 października 2008 r. odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu boisk w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012".

Uroczystość rozpoczęto od przemarszu całej społeczności uczniowskiej „czwórki" wraz gronem pedagogicznym spod naszej szkoły do nowego obiektu. Część oficjalną poprowadziła pani dyrektor Elżbieta Borysewicz, która podziękowała władzom Chojnowa oraz przybyłym gościom za pomoc i wsparcie przy powstawaniu tego nowoczesnego kompleksu.

Wśród przybyłych gości byli między innymi: wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, marszałek województwa dolnośląskiego Marek Łapiński, wicemarszałek Piotr Borys, radny sejmiku dolnośląskiego Eryk Alira, burmistrz Chojnowa Jan Serkies, burmistrz Prochowic Halina Kołodziejska, wójt gminy Chojnów Barbara Jasińska, wizytator Danuta Szaynowska-Szetelnicka, ksiądz prałat Władysław Bystrek, ksiądz Andrzej Józefów oraz przedstawiciele służb mundurowych straży pożarnej i policji, a także prezes DZPN Jerzy Koziński. Goście przekazali naszej szkole cenne prezenty - piłki do gier zespołowych. Przecięcie wstęgi i poświęcenie kompleksu sportowego przez ks. A. Józefowa zakończyło oficjalną część uroczystości.

Część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły. Zaprezentowały się zespoły taneczne Reeplay i Rytm oraz solistka Małgosia Haniecka. Po krótkim programie artystycznym zakończono oficjalne otwarcie. Jednak nie był to koniec atrakcji tego dnia. Mimo zimna i niezbyt sprzyjającej pogody atmosferę podgrzał mecz piłki nożnej między reprezentacją władz wojewódzkich i przedstawicielami samorządu naszego miasta. Drużynę województwa poprowadził marszałek Marek Łapiński, a naszych samorządowców – burmistrz Jan Serkies. Mecz zakończył się remisem 3:3.

fot. Oskar Wengrzyn Va