24 października odbyło się oficjalne otwarcie budowy chojnowskiego basenu, który powstaje przy naszej szkole. Symbolicznego "wbicia łopaty" dokonał burmistrz miasta Jan Serkies, z którego inicjatywy budowa się rozpoczęła. W uroczystości uczestniczyli także: prezes firmy budowlanej "Instal Lubin" Ryszard Mickiewicz, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Chojnowa - Elżbieta Fałat (gimnazjum nr1), Iwona Faluta-Borys (przedszkole nr1), Andrzej Urban (gimnazjum nr2), Mariusz Szklarz (SP3), dyrekcja naszej szkoły oraz przedstawiciele uczniów z każdej ze szkół.
                 Przewidziany czas trwania budowy to około 20 miesięcy. Otwarcie planowane jest na czerwiec 2010r. Obiekt ma pełnić funkcję basenu międzyszkolnego, w godzinach popołudniowych dostępnego ogółowi mieszkańców miasta.
                Wszyscy mieszkańcy miasta, w szczególności uczniowie naszej szkoły, będą cierpliwie czekać na nowy obiekt i znosić trudy budowy.