Jako SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE podejmujemy szereg działań dostarczających naszym uczniom wiedzy i umiejętności prozdrowotnych. Jedną z takich form są kramiki ze zdrową żywnością. Ich ideą jest propagowanie świeżych, nieprzetworzonych fabrycznie produktów, wykonanych z owoców i warzyw.

21 listopada odbył się kramik, na którym królowały stosy kolorowych, smakowitych kanapek, świeże soki oraz jesienne owoce, z jabłkami w roli głównej.

Zainteresowanie społeczności szkolnej tymi produktami przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorki. Wszystko szybko zniknęło podczas przerw i zostało smakowicie zjedzone. Szczególnym powodzeniem cieszyły soki ze świeżych owoców. Stąd nasz apel do Rodziców – róbcie jak najczęściej takie soki swoim pociechom w domu. Mają one szczególne walory smakowe i zdrowotne: są świeże, z bogatą gamą witamin i bez konserwantów.

Organizatorka kramiku G. Kośnik składa podziękowanie panu K. Baszczynowi, pani E.Chorap, rodzicom uczniów klasy III b, którzy byli sponsorami owoców i produktów na kramik oraz paniom, które bezpośrednio zaangażowały się w pomoc przy wykonywaniu kanapek i prowadziły kramik: M. Bobik, B. Kałas, A. Kapral, L. Kolotilov, L. Marciniszyn, I. Zazulczak.